Massus selgusid Pärnumaa meistrid takistussõidus

Pärnumaa MV seenioride parimad – Janely Saar hobusega Ilsonne V Bareelhof ja Kati Raidma hobusega Harole. Foto: Kristhel Vaht

Massus, Pärnumaal toimus 8.septembril sügisene takistussõiduvõistlus, mille raames selgusid ka Pärnumaa MV parimad. Võistluse jooksul viidi läbi neli parkuuri kõrgustel 75-125 cm ja tehti üle 200 stardi. Põhisõidu võidu ja ühtlasi ka Pärnumaa MV kuldmedali seenioride klassis viisid koju Janely Saar ja Ilsonne V Bareelhof.

Võistluspäeva alustati 75 cm parkuuriga, mille raames selgitati ka Pärnumaa MV parimad poniratsanike klassis. Võistlustules oli 76 paari, eksimusteta lõpetas neist kolmkümmend kolm. Kiire sõiduga noppisid sõidu esikoha ja ühtlasi ka Pärnumaa MV kuldmedali Birgit Adler (Pärnumaa RSK) ja Donna. Teisel positsioonil lõpetasid Lisette Eylandt (ESHKS) ja Romantiline Reesi. Emeli Pikner (Saaremaa RSK) ja Tebiitha said kirja kolmanda tulemuse. Meistrivõistluste arvestuses said teise koha Andra Küber (Audruranna RSK) ja Roseda ja pronksmedali teenisid Kristyn Ojaste (Audruranna RSK) ja Talisman.

Kahefaasilises handicap 90/100 cm sõidus osales koguni kaheksakümmend neli paari. Sõidu raames selgusid ka MV parimad harrastajate ja lasteklassis. Harrastajate MV parkuur oli kõrgusel 90 cm ja lastel tuli hüpata 100 cm rada. Sõidu võitsid Liis Tishler (Niitvälja RSK) ja Mon Art, teise tulemuse said kirja Karita Beilmann (Pärnumaa RSK) ja Retro. Kolmandale kohale platseerusid Liis-Marii Hõbemets (Tallinna RSK) ja Nathan Van Turbeek Z. MV harrastajate klassi kuldmedali teenisid Tiiu Saarniit (Pärnumaa RSK) ja Mexicana. Lasteklassi MV kuldmedali viisid koju Keidi Kask (Vändra RSK) ja Prelamee.

Kahefaasilises 110 cm parkuuris oli võistlustules 40 paari, kusjuures vaid kolm lõpetas raja eksimusteta. Sõidu raames jagati välja Pärnumaa MV medalid U25 arvestuses. Sõidu esikoha ja ühtlasi ka MV kuldmedali teenisid Kati Raidma (Vändra RSK) ja Harole. Sõidu arvestuses teised olid Toomas Pai (RSK Simon) ja B Cheitan. Kolmanda tulemuse said kirja Merle Tamm (RK Ruila Tall) ja Bahhe. MV arvestuses olid teised Birgit Adler (Pärnumaa RSK) ja Lady, pronksi teenisid Natali Teesalu (Pärnumaa RSK) ja Tesco.

Võistluse viimases parkuuris kõrgusel 125 cm osales 11 paari. Sõidu raames selgusid Pärnumaa MV parimad seenioride klassis. Ümberhüpetele pääses viis paari, neist kaks lõpetas raja vigadeta. Sõidu võidu ja ka Pärnumaa MV seenioride meistritiitli teenisid Janely Saar (Pärnumaa RSK) ja Ilsonne V Bareelhof. Teise tulemuse said sõidu arvestuses kirja Mia-Marleen Lanno (Tondi RSK) ja Ciao Belo Des Erables. Victoria Saks (SA Tallinna RK) ja Hilfiger teenisid kolmanda koha ühe eksimusega. MV arvestuses hõbemedali viisid koju Kati Raidma (Vändra RSK) ja Harole.

Tulemused: https://online.equipe.com/en/competitions/33321