Matthias Rath ja Totilas

Teisipäeval Paul Schockemöhle tallis Mühlenis, Saksamaal tehtud ametlik pressiavaldus kinnitas juba nii mõnelgi pool välja hüütut – Totilase uus ratsanik on 26-aastane Saksa koondise sportlane Matthias Alexander Rath.

Must Hollandi soojavereline täkk on löönud laineid terve tänavuse aasta. Totilas võttis kõik kolm võimalikku kulda WEG’ilt Kentuckys, lõi koolisõidus uskumatuid rekordeid ning viis maailma koolisõidu uuele tasemele, kui nii võib öelda. Pärast üliedukat Kentucky sooritust jõudis avalikkuseni uudis, et imehobune on müüdud sakslasele Paul Schockemöhlele. Sellest algas järjekordne meedialaine kuulsa musta täku ja tema selleks hetkeks juba eelmise ratsaniku Edward Gal’i ning hobuse eelmiste omanike ümber, müügitehingu tagamaade, Totilase tuleviku, uue omaniku ning ka uue ratsutaja ümber. Totilase teema on saanud rohkem eetriaega ja meediakajastust kui nii mõnigi ülemaailmne uudis. Ka esimene avalik treeningsõit Matthiasel ja Totilasel sai auväärselt suure kajastuse.

Pärast avalikku treeningut toimunud pressiavaldusel rääkis Schockemöhle oma kiindumusest Totilase vastu ning mainis publikule, kui hea meel tal on näha Totilast just Saksamaal ja eelkõige Euroopas, mitte kaugel USA-s või Araabias, kuhu oleks võinud hobuse saatus viia teiste ostjate korral. Skeptikutele rõhutas Paul, et kuigi Totilas on oluline aretuse tulevikku arvesse võttes, siis tema eduka sportlasekarjääri jätkumine on ja jääb hetkel siiski nende prioriteediks.

Matthias rääkis, et on Totilasega vaid 6 korda sõitnud, kuid kõik see on olnud imeline. Spetsiaalselt toob Matthias välja galopi pirueti vasakule, mis sõites oli (mitte just väga emotsionnalsele ratsanikule) lausa naeratuse suule toonud – see tunne oli miskit enneolematut! Rath ütleb et võtab asja samm-sammult ning tahab kõigepealt hobusega kontakti leida ja üksteisega harjuda. Matthiase kodulehele tulevate kommentaaride kohta lausus noor sportlane, et on nad kõik läbi lugenud ja talle läheb väga korda, mida fännid kirjutavad. Sportlane lubas alles jätta ka negatiivsed kommentaarid, nentides, et inimestele on oluline anda võimalus oma arvamust avaldada.

Matthiase kasuema Ann Kathrin Linsenhoff oli väga tänulik võimulse eest Totilast kaasomada ning loodab, et Matthias ja Totilas leiavad ühise keele ja harmoonia. Schockemöhle ja Linsenhoff on leppinud kokku jagada kõik sissetulekud vaatamata sellele, kas tegu on paaritusest või millestki muust tuleneva tuluga, ja loodavad rahaliselt selle tehingu pealt mitte hävida. Summadest hiiliti taaskord mööda ning meediale korrati juba varemgi kuulutatud ostuhinna "unustamist".

Videoklipi pressiülekande ja esimese avaliku sõiduga leiab Saksa telekanali NDR lingilt http://www.ndr.de/fernsehen/sendungen/hallo_niedersachsen/media/hallonds515.html ja Hollandi televisiooni NOS lingilt http://nos.nl/video/202029-totilas-heeft-nieuwe-ruiter.html

Loodame, et Matthias Alexander Rath ja Totilas suudavad järgmisel aastal meieni tuua erakordseid sõite.