Mecheleni Küri võit läks Cornelissenile ja Parzivalile

Ehkki neljapäevasel GP-l viskas Helen Langehanenberg (GER) Adelinde Cornelissenile (NED) suure duellikinda, võttes OM hõbemedali omaniku ees võidu, ei suudetud sama tulemust vabakavas ületada. Esikoht läks sedapuhku Hollandisse tulemusega 88,58%.

Helen Langehanenberg ja Damon Hill pidid leppima teise kohaga tulemusega 85,88%. Viiest kohtunikust üks – Raphaël Saleh (FRA) – oli ainsana arvamusel, et kahe võimsa paari vahel võiksid kohad jaguneda vastupidi. Langehanenbergi küri segas ka pisuke äpardus, kui nende muusika hetkeks katkes. "Damon ei saanud aru, kas see sõit on nüüd siis läbi või mis toimub, aga ta kogus end kiiresti ja meil sai kõik korda," kommenteeris ratsanik.

Kolmas koht läks kahekordsele võistkondlikule olümpiavõitjale (2000, 2008) ja maailmameistrile (2002) Nadine Capellmannile (GER) hobusel Elvis VA tulemusega 76,38%.

Nagu näha, on maagiline 80% piir juba kaugel seljataga ning Adelinde sihib järjekindlalt üle 90%. "Ma tean, et see ei ole kaugel. Eile nappis mul võibolla veidi jõudu, et end esimeseks võidelda, kuid täna võtsime end kokku pärast GP protokollide lugemist," ütles sõitja vahetult pärast küri. 90,75% tõepoolest ka ühe kohtuniku (Freddy Leyman (BEL)) poolt kirja sai ning Cornelisseni ja Parzivali artistlikkus oli sama mehe meelest väärt koguni 97%. Parzival on tõesti võimas tööloom ning tundub, et uus suund on paarile hästi mõjunud. Hobuse suu on sagedamini kinni ja ehkki kontakt on endiselt tugev, on see pisut paranenud.