Mecheleni küri võit Langehanenbergile, 6-takistuse sõidu võitja diskvalifitseeritud

Nädalavahetusel jätkus Mechelenis tradistisooniline suurvõistlus, mille üheks tähtsündmuseks kujunes kindlasti World Dressage Masters vabakava, mille võitis GP-ga võrreldes oluliselt tugevama soorituse teinud Helen Langehanenberg Damon Hillil. Laupäeva õhtul peetud kuue takistuse sõidus aga tuli tegelikul võitjal esikohast loobuda, kuna sportlane rikkus areenil FEI reegleid.

Koolisõidu vabakava võitja ei olnud vaatamata veidi rabedale avavõistlusele siiski üllatus – selleks tuli Saksamaa esikoolisõitja Helen Langehanenberg Damon Hillil tulemusega 85.850 %. Ka teised poodiumikohad jaotusid sarnaselt GP-le: teine koht läks napi edumaaga Danielle Hijkoopile ja Kingsley Sirole, kes kogusid tulemuseks 81,300%, kolmanda positsiooni hõivasid Ulla Salzgeber ja Herzruf's Erbe skooriga 81,075%.

Langehanenberg selgitas, et GP ajal valitses väljas suur torm, Damon Hill oli koplist tuues väga särtsakas ja lõi isegi tagant üles. „Mul kulus GP jaoks soojendusele tavalisest palju enam aega, kuid küris oli kõik jälle suurepärane ning läks plaanipäraselt. Olen nii õnneli, et saan ratsutada nii suurepärase hobusega!“ Salzgeber oli kolmandast kohast liigutatud ning lausus, et pärast 12 kuulist pausi on suurepärane tagasi olla ning ratsutada hobusega, kes on taas vormis ja terve.

Laupäeva õhtul peetud kuue takistuse sõidus aga võtsid sündmused ootamatu pöörde. Võistluse võitis algselt Carlos Motta Ribas Brasiiliast, olles ainuke ratsanik, kes hobusel Pelvin Z kolmandad ümberhüpped puhtalt hüppas. Viimase takistuse kõrguseks oli muide 2,05 m.

Ratsanik sooritas seejärel koheselt spontaanse auringi, mille vältel ta võttis peast kiivri ning viskas selle õhku. Ta jätkas teisel ringil täie kiirusega ning hüppas takistusi 1 ja 2, mis olid jäetud areenile, kuid hüppamiseks ristiga suletud. Leiti, et ratsanik rikkus järgmist FEI reeglet, mille tagajärjel ratsanik kõrvaldatakse voorust või võistlusalalt: takistuse hüppamine või katse hüpata mõnd takistust pärast parkuuri lõpetamist.

Kohtunike Kogu leidis, et Ribase kolmanda vooru tulemus arvesse ei lähe ning kirja pannakse katkestamine. Võistluspaar saavutas seetõttu neljanda koha, mille auhinnaraha 1500€ otsustas ratsanik hea tahte märgiks annetada heategevusele. Sportlane ise kommenteeris oma tegevust järgnevalt: „Ma tunnistan, et tegin vea. Kuid see juhtus, kuna publik oli nii entusiastlik ja elas väga kaasa. Ma olen professionaalne ratsanik, kuid ma ratsutan hingega ning emotsioonid võtsid võimust.“ Ribas sai lisaks Kohtunike Kogult suulise hoiatuse kiivri peast võtmise eest.

Mecheleni turniir kulmineerub täna neljarakendite ning takistussõidu MK etappidega.