Mecheleni Mk-etapivõidu tõi Rootsile Henrik von Eckermann hobusel Gotha

Belgias Mechelenis terve nädalavahetuse kestnud suurvõistluse raames peeti täna järjekordne Lääne-Euroopa takistussõidu MK sarja etapp, millelt võttis võidu Rootsit esindav Henrik von Eckermann hobusel Gotha. Rootsi läks Belgiast ka kolmas koht, mille saavutasid Jens Fredricson ja Lunatic.

Vastavalt reeglitele oli seegi kord MK-etapile kvalifitseerunud 40 võistluspaari, kes alustasid kõik sooviga läbida 160 cm kõrguste takistustega põhiparkuur puhtalt ning võidelda ümberhüpetel võidu eest. Esimesena pääses ümberhüpetele suuremale meediale mitte just väga tuntud Belgia takistussõitja François Mathy hobusel D'Atlantique Royal, kellele kümmekond starti hiljem lisandus hoopiski tuntum ja tituleeritum kaasmaalane Jos Lansink hobusel Cavalor Valentina van't Heike. Täpsustuseks olgu siinkohal öeldud, et kuigi olümpiavõitja Lansink on kindlasti tuntum, siis tänases Rolex Rankingus on siiski Mathy positsioon 89, Lansinkil aga 166. Maailm on pidevas muutumises.

Belgia publiku kurvastuseks rohkem nende sõitjaid ümberhüpetele ei pääsenudki. Kokku oli puhtaid sooritusi üheksa. Esimesena startisid Mathy ja D'Atlantique Royal, kes tegid puhta ning nagu hilisemad ajad näitasid, ka kiire sõidu. Järgnevad ümberhüppajad sõitsid halvemaid aegu ning ajasid maha takistusi, kuni starti asusid Henrik von Eckermann ja Gotha. Viimane on muide rohkem tuntud Saksa suurmeistri Ludger Beerbaumi partnerina, kuid nagu näha, on hooja lõpul üliharva võistelnud Beerbaum usaldanud ühe oma parima ratsu kolleg Eckermannile. Viimane nimelt töötab Beerbaumi tiimis. Gotha tõestas seegi kord oma võimekust võttes MK-etapivõidu Rootsit esindava Eckermanniga sadulas. Rootsile oli Mecheleni võistlus edukas- Lisaks võidule läks meie läänenaabritele ka kolmas koht, mille sõitsid välja Jens Fredricson ja Lunatic. Üllataja François Mathylõpetas teisel kohal.

Pärast Mecheleni etappi saame endiselt väita, et kõik tänavuse hooaja Lääne liiga etapivõidud on läinud erinevatele sportlastele. Liiga liidrina jätkab endiselt hispaanlane Sergio Alvarez Moya, kellest vaid punkti kaugusele jõudis prantslane Kevin Staut. Mecheleni võistluse tulemused leiate aadressilt http://results.scgvisual.com/2012/mechelen/index1.html , võistluse koduleheküle aadressiks on www.jumping-mechelen.com .