Mecheleni World Dressage Mastersi Grand Prix võitisid Adelinde Cornelissen ja Jerich Parzival

Reedest tuleva teisipäevani peetakse Belgias Mechelenis tänavuse aasta viimane suurvõistlus, kus lisaks World Dressage Masters sarja kuuluvale koolisõiduvõistlusele jagatakse Maailmakarika punkte takistussõidus ja rakendispordis. CDI5* koolisõiduvõistluse Grand Prix võitsid eile Adelinde Cornelissen ja Jerich Parzival N.O.P. Madalmaadest.

Sarnaselt takistussõidule on ka koolisõitjatel Masters nimetust kandev 5* tasemega turniiride sari, mille 2014.a. lõpetab Mechelen. Eilsel Grand Prix`l näitasid parimat vormi hollandlanna Adelinde Cornelissen ja tema 17aastane Jerich Parzival N.O.P., kelle tulemus hinnati 77.740% vääriliseks. Cornelissen sõnas pärast võistlust, et tegelikult ei olnud Parzival piisavalt lõdvestunud ja lisaks avastas ta tähes C paikneva kaamera, pärast mida sõitis kogu skeemi lõpuni "suurte silmadega". Madalmaade üks paremaid koolisõitjaid avaldas lootust, et tänases küris on hobune rahunenud ja rohkem lõdvestunud.

Võitjatest kaugele ei jäänud teise koha saavutanud rootslane Patrik Kittel hobusega Watermill Scandic, kes sõitis välja 77.140%. Kolmas koht läks jällegi Madalmaadesse, selle saavutasid 75.640% Danielle Heijkoop ja Siro N.O.P.

Takistussõitjate eilseks naelaks oli Land Rover Master, mille võitis viiendas voorus hollandlane Jur Vrieling hobusega VDL Zirocco Blue N.O.P. Vrielingule tuli eile lisaks teine koht kõrguselt 145cm, mille ta saavutas hobusega Zavall VDL. Selle võistlusala võitis Joe Clee hobusega Utamaro d´Ecaussines.