Mechelenis pani takistussõidu MK-etapi kotti Harrie Smolders hobusega Zinius

Möödunud aasta viimane Lääne-Euroopa liiga takistussõidu MK-etapp peeti Belgias Mechelenis, millelt noppis võidu mulluse aasta üks edukaimaid takistussõitjaid hollandlane Harrie Smolders hobusega Zinius.
 


Smolders, kes oli seni oma põhihobusteks peetud Emeraldi ja Don VHP saatnud väikesele öra teenitud puhkepausile, osales Mechelenis 13aastase ruunaga Zinius. Hollandlasel oli kindel plaan: "Ma ei olnud Mechelenis kunagi võitnud ja seetõttu ma keskendusin sellele väga. Kui pääsesin ümberhüpetele, oli kindel plaan minna võidule. Ma ei sõida kunagi teise koha eest ja seetõttu riskisin ning võtsin viimases vahes ühe fulee vähem. See võit oli väga eriline, kuna tulin siia kogu oma perega – lapsed, abikaasa ja vanemad on kohal. Võit Ziniusega on meeliülendav, see on hobune, kes tõuseb järjest kõrgemale."

 

Mechelenis pääses ümberhüpetele seitse paari. Kolm sportlast pidid põhiparkuuris aja ületamise est leppima ühe karistuspunktiga. Ümberhüppajate hulgas oli kaks paari, kes võitnud eelnevalt Maailma Karika. 2011.a. võitjad Christian Ahlmann ja Taloubet Z võtsid maha ühe lati, Daniel Deusser ja Cornet`s Amour ei saanud üles piisavat kiirust. Võiduaja tegid nagu juba mainitud Smolders ja Zinius, teisele kohale platseerus rootslane Henrik von Eckermann hobusega Mary Lou 194, kolmas oli itallane Lorenzo de Luca hobusega Halifax van het Kluizebos.

 

Mechelenis leidisparaku aset ka kurva iseloomuga sündmus, kui suurmeister Ludger Beerbaum 11aastase Chaconiga kukkus nii õnnetult, et sai lahtise käeluumurru. Beerbaumi opereeriti samal õhtul ja ta seisund on hea. Kogu ratsamaailm soovib suurmeistrile kiiret paranemist.

 

Lääne-Euroopa liiga edetabelis toimusid jällegi väikesed muudatused. Liidriks tõusis von Eckermann 57 punktiga, teise on Kevin Staut 53 ja kolmas 50 punktiga Edwina Tops-Alexander. Korrektuurid oma hooajaplaanidesse lubas sisse viia Harrie Smolders, kel algselt ei olnud plaani Pariisi finaalis osaleda, kuid nüüd pärast etapivõitu, kaalub ta osaleda veel järele jäänud etappidel, et koguda täiendavaid punkte jõudmaks 18 parima hulka. Hetkel hoiab hollandlane 22. kohta.

 

Mecheleni tulemused leiate aadressilt

http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2017/1435/html/en/longinestiming/index.html

 
 


Warning: Trying to access array offset on false in /data01/virt72022/domeenid/www.hobumaailm.ee/htdocs/wp-content/themes/flatsome/inc/shortcodes/share_follow.php on line 23