Meenutusartikkel Zangersheide asutajast Leon Melchiorist

Eile avaldas Hobumaailm Eesti Sporthobuste Kasvatajate Seltsi eestvedaja Raigo Kollomi artikli Zangersheide kasvanduse ja tõuraamatu asutajast Leon Melchiorist, kes küllaltki kõrges vanuses mullu novembrikuus meie hulgast lahkus.

Raigo Kollom vaatleb Leon Melchiori arusaamu ja põhimõtteid hüppehobuste aretuses, samuti Melchiori poolt aretatud hobuste tulemusi. Omalt poolt lisame, et Melchiori poolt Belgias Lanakenis loodud Zangersheide kasvanduses on peetud pikki aastaid noorhobuste Maailma Meistrivõistlusi takistussõidus, kus mullu pääsesid finaali ka kaks Eestis sündunud hobust. Leoni tütar Judy-Ann on edukas takistussõitja, kelle viimase aja põhiratsuks perele kuuluv As Cold As Ice Z. Judy-Ann tuli mullu Belgia koondise koosseisus Furusiyya FEI Nations Cup võitjaks. Veelgi edukam on Judy-Anni elukaaslane Christian Ahlmann, kes pühendas oma Madriidis hobusega Taloubet Z saavutatud Grand Prix võidu lahkunud äiale. Hobusega Taloubet Z, kes oli Leon Melchiori kaasomandis, võitis Ahlmann 2011.a. Maailma Karika.

Judy-Ann Melchior ja As Cold As Ice Z Barcelonas teel Rahvuste Karika võidule; foto FEI

Christian Ahlmann ja Taloubet Z; foto FEI

Artikli Leon Melchiorist kui suurest aretajast leiate meie lehelt aadressil http://www.hobumaailm.ee/?page=3&sub=20&id=213http://www.hobumaailm.ee/?page=3&sub=20&id=213