Mees teisest liigast – Ben Maher võttis kõik, mis võtta andis

Ben Maher ja Explosion W. Foto: LGCT/Stefano Grasso

Möödunud nädalavahetusel selgusid Dohas viimaste Longines Global Champions Touri ja Global Champions League’i etappide ning üldarvestuse võitjad. Täiesti uskumatu hooajaga sai võistlussarjas maha Ben Maher. Hoolimata sellest, et Suurbritannia esindaja kindlustas üldvõidu juba Roomas, võitis ta veel Doha Grand Prix’ ning GCL raames, London Knights koosseisus, viimase etapi ja sarja üldarvestuse.

Uliano Vezzani rada oli hooaja lõpu puhul vastavalt tehniline ja oli korralik test starti tulnud sportlastele, kes kõik tahtsid saada viimast pääset Praha play-off’ile. Massiivsele väljakule ehitatud parkuuris kustutas mitmeid lootusi kolmene süsteem, millele lisaks tuli otsus vastu võtta viimasel liinil, kus enne viimast okserit tuli valida viie või kuue fulee vahel. Sellest hoolimata suutsid puhta sõidu teha üheksa sportlast.

Ümberhüppeid alustasid Peder Fredricson ja Hansson WL, kes said kohe kirja väga kiire ja puhta sõidu ning juhtisid võistlust kuni viimase sportlaseni. Puhtad sõidud tegid vastavalt ka järgmised sportlased, Lorenzo de Luca (Irenice Horta) ja Edwina Tops-Alexander (California). Fredricsoni ajale said väga lähedale sarja eelmise hooaja üldvõitja Harrie Smolders ja Don VHP Z N.O.P, kes jäid rootslasest maha vaid 0,6 sekundiga. Viimasena tuli väljakule sel hooajal juba kolm LGCT Grand Prix’d võitnud Ben Maher oma ruuna Explosion W’ga. Sportlane liikus tempokalt ja puhta sõidu kursil ning finišliini ületades näitas tabloo tulemuseks 35,50 sekundit. See oli pea sekundi jagu Peder Fredricsonist kiirem ja tulemusega kindlustas ta endale uskumatuna tunduva neljanda GP võidu. Poodiumile tõusid tema kõrval veel Fredricson ja Smolders. Huvitava faktina mainiksime ära, et Maher oli Explosioniga nädalavahetusel kõikides osaletud sõitudes kas kolmandal või kõrgemal kohal. Kuna esikolmik oli erinevate etappivõitudega oma pääsmed Praha LGCT Super Grand Prix’sse juba kindlustanud, läks viimane pilet Lorenzo de Lucale.

Ben Maher (ja ka Explosion W) hooaeg LGCT ja GCL sarjas olnud midagi sõnuseletamatut. Inglane on aasta jooksul osalenud kümnes LGCT Grand Prix’s, millest võitnud on ta neli ja esiviiskusse mahtunud lisaks veel neljal korral. 9-aastane Explosion W ei jää oma tulemuste poolt millegagi alla. Lisaks(!) hulgalistele auhinnalistele kohtadele nii LGCT kui GCL sõitudes, osales hobune seitsmes LGCT Grand Prix’s, millest võitis kolm, oli korra teine, kaks korda neljas ja korra viies! Hobune sai ohtralt kiidusõnu ka ratsanikult endalt: “Sa usud, et oled kõigeks võimeline, kui sõidad sellise hobusega nagu Explosion, sest ta on äärmiselt tore ja naudib oma tööd. Explosion võiks ilmselt kohe uuesti platsile tulla ja ta hüppaks meeleldi korra veel.”

Ben Maher võib selle aasta kindlasti edukaks lugeda. Foto: LGCT/Stefano Grasso

Sportlane kindlustas sarja üldvõidu 295 punktiga juba Rooma etapivõidu järel, kuid ülejäänud poodiumikohad olid veel lahtised. Teise koha kindlustas endale lõpuks skooriga 252 punkti eelmise aasta võitja Harrie Smolders. Too tunnistas, et Maher oli sel aastal täiesti teisest liigast ja püüdmatu. Viimase poodiumikoha napsas endale vaid ühepunktise eduga Nicola Philippaerts, kes kogus kokku 238 punkti. Pressikonverentsil lausus Ben Maher, et ta pole üldse kindel, kas tal sellist hooaega enam tuleb.

LGCT 2018. hooaja poodium: Harrie Smolders (vasakul), Ben Maher (keskel) ja Nicola Philippaerts (paremal). Foto: LGCT/Stefano Grasso

See eest olid veel lahtised seisud Global Champions Tour üldarvestuses. Oma ülemvõimu näitas siiski London Knights (Ben Maher ja Nicola Philippaerts), kes võitsid nii esimese kui ka teise osavõistluse ning sarja selleaastase üldarvestuse. Aasta jooksul kogus meeskond tervelt viis etapivõitu. Nende lähim rivaal, Valkenswaard United, pidi leppima teise kohaga ning kolmanda koha sarja arvestuses sai Miami Celtics. Sõidu arvestuses oli Miami Celtics (Jessica Springsteen ja Michael Duffy) Dohas teine ja Rome Gladiators (Lorenzo de Luca ja Laura Kraut) lõpetas kolmandana.

GCL üldarvestuse poodiumikohad. Vasakult: Valkenswaard United, London Knights, Miami Celtics. Foto: GCL/Stefano Grasso

Longines Global Champions Tour ja Global Champions League sarja hooajad on nüüdseks läbi ning võitjad kindlad. Küll toimub aga 13.-16. detsembril Prahas esmakordselt Global Champions play-off’id, kus LGCT Super Grand Prix’sse on kvalfitseerunud kõik lõppenud hooaja GP parimad sportlased ning GCL arvestuses lähevad võistlustulle üldarvestuse 16 parimat meeskonda.