Meeskondliku takistussõidu esimese kvalifikatsiooni järel juhib Saudi-Araabia

Takistussõit on helge avapäeva järel võtnud uskumatuid pöördeid. Mõnevõrra üllatuslikult on pärast esimest kvalifikatsiooni liidripositisoonil Saudi-Araabia võistkond, kel kogutud vaid 1 kp. Individuaalset arvestust läks teise osavõistluse järel juhtima 12 sportlast, kes kõik on siiani pääsenud puhaste paberitega.

Nelja karistuspunktiga jätkavad Holland, Suurbritannia, Rootsi ja Šveits. Kanadal on kogutud vaid 5 kp ning Brasiilial ja USA-l 8. Suured ratsaspordiriigid Saksamaa, Prantsusmaa ja Belgia on juba mängust väljas, kuna järgmisse ringi pääses edasi ainult 8 paremat võistkonda. Tänane võistlus tõotab kindlasti tulla äärmiselt põnev ning loodetavasti selguvad võistkondlikud medalid publiku huve silmas pidades viimasel minutil.

Saudi-Araabial on siin loomulikult kerge skandaali maik manu, kuna riigi kahe sportlase karistust, (OM-il võistleb neist kahest siiski vaid Abdullah Waleed Al Sharbatly), mis teeniti dopingu kasutamise eest, vähendati kahtlasel kombel parasjagu enne OM-i kiirelt kaheksalt kuult kahele. Kuuldavasti pidi Saudi-Araabia toetama terve järgmise hooaja Rahvuste Karika Tippliiga seeriat ning otsuse muutmisega oli seotud ka teisi küsitavaid aspekte (loe lähemalt siit: http://hobumaailm.ee/index.php?page=3&m=7&y=2012&id=152). Teiste riikide ajakirjanikega vesteldes tundub samuti, et Saudi-Araabia võitu keegi ei oota ning pigem tekitavad kahtlased tagamaad palju pahameelt. Samas tuleb muidugi ka aru saada, et mitmed riigid on siia tulnud suurte medalilootustega ning tahavad võidust oma osa saada.

Abdullah Waleed Al Sharbatly hobusel Sultan

Individuaalselt on siiani nulli-sportlased Nick Skelton (GBR), HRH Prince Abdullah Al Saud (KSA), Ben Maher (GBR), Edwina Tops-Alexander (AUS), Alberto Michan (MEX), Alvaro Affonso De Miranda Neto (BRA), Maikel van der Vleuten (NED), Paul Estermann (SUI), Marc Houtzager (NED), Henrik von Eckermann (SWE), Rich Fellers (USA) ja Rolf-Göran Bengtsson (SWE). Samas on mitmed teeninud vaid 1-2 kp ning 10 tükki püsivad 4 peal. Kokku jätkab individuaalset medalijahti 46 sportlast.

Suurtest nimedest on väljalangenute hulka lisandnud just toosama kurikuulus Saudi-Araabiat esindav Sharbatly, kel taskus MM hõbemedal 2010ndast aastast ning samas ka kollane kaart hobuse väärkohtlemise eest. Samuti ei stardi homme enam Billy Twomey (IRL), Penelope Leprevost (FRA) ja meie regiooni sportlastest Katharina Offel (UKR) ning Jamal Rahimov Azerbaidžaanist. Iirlastel seekord meeskonda väljas ei olnudki, prantslased ja ukrainlased edasi ei pääsenud, azerbaidžaanlane oli oma riigi ainuke esindaja, seega nende sportlaste esinemised on selleks OMiks läbi. Ukrainlastest jätkavad individuaalselt veel Björn Nagel, kel kogutud 8 kp, ning Cassio Rivetti, kelle kontol 5 kp.

Björn Nagel ja Niack De L’abbaye

Kui rääkida meeskondade šanssidest, siis paljud hobused näitavad endiselt suurepärast vormi ning mitte midagi pole veel ilmselge. Avasõidus kukkunud rootslanna Lisen Fredicson pääses eile ühe mahaajamisega, Bengtsson ja Eckermann vigu ei teinud.

Heas hoos on endiselt hollandlased, kelle nõrgim lüli oli eile Jur Vrieling, kelle 8 kp arvestusse ei läinud. Neljaga lõpetas Gerco Schröder teemakohase nimega hobusel London, kuid Houtzager ja Maikel van der Vleuten sõitsid kindlalt ja puhtalt.

Brittide meeskonnas pidi kahe mahaajamisega leppima Peter Charles, kuid sarnaselt Vrielinguga tema tulemust ei loeta. Oma esimesel OMil võistlev 26aastane Scott Brash ajas õnnetult maha viimase takistuse, Nick Skelton ja Ben Maher see-eest karistuspunkte ei kogunud.

Ben Maher ja Tripple X

Šveitslaste Pius Schwizer, kes esimesest kvalifikatsioonist napilt edasi pääses, näitas täna Carlinaga väga värsket vormi ning lõpetas vigadeta, meeskonnale andsid oma panuse ka Steve Guerdat (4kp) ja Paul Estermann (0 kp).

Pius Schwizer ja Carlina

Kanada tiimi tabas aga tragöödia, kui enne eilset võistlust diskvalifitseeriti nende liige Tiffany Foster, kuna tema hobune Victor ei läbinud hommikul hüpertundlikkuse testi. Kanadalased on väga pahased ja leiavad, et see otsus on absurdne. "Hobuse jalal on väike kriimustus, ta sai selle kuskil täiesti juhuslikult. Victor on täiesti terv," kommenteeris chef d’equipe Terrance Millar. Kriimustus oli tõesti kabja ääres olnud minimaalne, kuid otsus oli väga karm. Kahjuks on võistluse sellega täielikult murtud Fosteri jaoks lõppenud ning võistkond peab jätkama kolmekesi. Kanadalsed üritasid küll otsust vaidlustada, kuid reeglite kohaselt ei kuulu veterinaarkomisjoni otsused apelleerimisele.

Tänased tulemused leiate: http://www.london2012.com/equestrian/schedule-and-results/day=5-august/all-day.html