Mehhiko parim Iirimaa Rahvuste Karika etapil

Foto: Longines

Longines FEI Jumping Nations Cup’i ehk Rahvuste Karika Euroopa esimese divisjoni hooaja viimane etapp toimus Iirimaal, kui Dublinis läksid vastamisi seitsme riigi esindajad. Üllatuslikult võttis võidu Mehhiko meeskond. 

Rahvuste Karikal on riigid teadupärast jagatud seitsmeks grupiks. Euroopa jaguneb omakorda kaheks divisjoniks: esimesse kuuluvad 10 tugevaimat riiki, milleks on Holland, Itaalia, Prantsusmaa, Šveits, Saksamaa, Rootsi, Iirimaa, Hispaania, Belgia ja Suurbritannia. Kaheksast asetleidvast etapist on neil võimalik punkte koguda viiel etapil, mis on hooaja alguses kindlaks määratud. Igat rahvust esindab etappidel neli sportlast, kellest kolme parima tulemus läheb arvesse. Hooaja lõpus kvalifitseeruvad seitse enim punkte teeninud meeskonda oktoobris Barcelonas toimuvasse finaali.

Dublinis esindatud seitsmest rahvusest kogusid punkte kuus. 160 cm kõrgusel peetud kahevoorulise parkuuri esimene voor oli justkui muinasjutt kodumeeskonnale: iirlased (Shane Sweetnam, Mark McAuley, Paul O’Shea, Cameron Hanley) olid ainukesena null karistuspunktiga. Nende õnn ei jäänud aga kahjuks püsima, kui teises voorus Mark McAuley elimineeriti ning nad jäid ilma drop score’ist. Ülejäänud kolm ratsanikku kogusid aga kõik 4 karistuspunkti, mis tegi kokkuvõttes nende tulemuseks 12 karistuspunkti. 12 karistuspunkti kogusid kokkuvõttes ka prantslased (Kevin Staut, Alexandra Francart, Alexis Deroubaix, Mathieu Billot) ja itaallased (Luca Marziani, Bruno Chimirri, Piergiorgio Bucci, Lorenzo de Luca), ms tähendas, et need kolm meeskonda jäid jagama teist kohta. Üllatuslikult võtsid võidu hoopis mehhiklased (Eugenio Garza Perez, Federico Fernandez, Patricio Pasquel, Enrique Gonzales), kes lõpetasid kokkuvõttes kaheksa karistuspunktiga, kui teises voorus tehti kolm puhast sooritust, mis nad esimesteks tõstsid. Viies koht kuulus Ameerika Ühendriikidele, kuues oli Suurbritannia, seitmes Holland ja kaheksas Šveits.

Võitjameeskond oli võidust loomulikult täiesti sillas. “See on täielik unistuse täitumine! Alates päevast kui saime kutse siin võistelda, oleme sellest võidust unistanud. Me nägime palju vaeva, et siia jõuda ja oleme nautinud igat sekundit!”

Nüüd on selged ka riigid, kes on kvalifitseerunud Euroopa esimest divisjonist Rahvuste Karika finaali. Belgia võitis üldarvestuse, kellele napilt järgneb Iirimaa. Šveits, Prantsusmaa, Holland, Suurbitannia ja Rootsi võtsid järgmised viis kohta ning mainitud seitse riiki osalevadki finaalis. Itaalia ja Saksamaa jäävad sel aastal finaalist eemale ning viimasena lõpetanud Hispaania liigub uuel hooajal Euroopa teise divisjoni.

Rahvuste Karika finaal toimub oktoobris Barcelonas.

Hoolimata sellest, et põhirõhk oli Rahvuste Karikal, leidis aset ka mitmeid muid võistlusklasse, millest suurima, Longines Grand Prix kõrgusel 160 cm, võitis teist Rahvuste Karika etappi järjest hollandlane Kevin Jochems hobusega Captain Cooper.

Kõik Dublini tulemused leiate siit