Takistussõidu võistlussari Ponikarikas tähistas 2019. a oma 15-aasta sünnipäeva. Aastate jooksul on kogunenud arvestatav hulk poniratsutajaid, kes on Ponikarika sõitudes osalenud ja karikaid võitnud. Kõiki neid ühendab suur pühendumine, takistussõidu hasart ja armastus ponide vastu. Palusime võitjatel vastata küsimustele ja jagada meiega oma kogemusi. Lühiintervjuudest tekkinud sari on põnev lugemine praegustele poniratsutajatele ja hea meenutus kõigile Ponikarika sarjas osalejatele. Head lugemist, meenutamist ja inspiratsiooni!
Küsimustele vastas Lenna Loore Sillandi (13), Fair Play Ponikarika Keskmise Ringi võitja 2019. a kõrgusel 90/95 cm.
Kui vanalt alustasid ratsutamisega? Milline on sinu võistlusponi?
Ma alustasin ratsutamisega 9 aastaselt ja hakkasin võistlema aasta hiljem grupiponi Vikaga. Vika on Eesti tõugu poni kellega ma tegin oma esimesed stardid kuni 90cm. Aasta pärast sain endale poni nimega Mändy. Mändy on 6-aastane ERP, kes on väga suure südamega. Minu ja Mändy vaheline klapp on olnud nii hea, et oleme lühikese ajaga palju saavutanud.
Mis on takistussõidus kõige olulisem ja kuidas saada häid tulemusi? Miks valisid just takistussõidu?
Üks suur roll on takistussõidul partneriga koostöö. Ka väga suurt rolli mängivad ratsutamisel treener ja toetav perekond. Headeks tulemusteks tuleb palju vaeva näha. Oluline on järjepidev treenimine ja suur tahtejõud. Valisin takistusõidu kuna see tundus minu jaoks kõige suurem väljakutse.
Miks peaks osalema ponikarikal?
Ponikarikas tundub minu jaoks loogiline arenguetapp. Ma leian, et kui kuskilt alustada siis on see kõige õigem karikasari.
Milline võistlus on olnud seni kõige ägedam ja miks?
Minu jaoks on olnud kõige ägedamad võistlused Ponikarika etapid, Ponikarika finaal ja 2019 Eesti meistrivõistlusetel saavutatud hõbemedal väikeste ponide arvestuses.
Mis kõrgusel võistled hetkel ja mis hobusega?
Hetkel ma võistlen poni Mändyga kõrgustel kuni 105 cm ja ka lisaks on mul veel kõrval üks noorhobune kellega oleme teinud ka oma esimesed stardid.