Meie noored osalesid Tudengite MMil

22.-26. augustini toimusid Saksamaal Aachenis, kuulsas Soers ratsakeskuses kümnendad Tudengite Maailmameistrivõistlused ratsutamises, millest võtsid eestlastest osa Kertu Klettenberg, Epp Keel, Anni Kaljund ning varuvõistlejana Jessica Raide.

Tudengite MM-il jagatakse medaleid kolmes arvestuses: takistussõidus, koolisõidus ning kombineeritud arvestuses (takistussõit+koolisõit) ja seda nii individuaalses kui ka meeskondlikus arvestuses. Hobused tagab korraldaja ning need loositakse enne igat vooru, kusjuures sama hobusega sõidab veel kaks ratsanikku, kellest parima tulemuse saanu saab edasi järgmisesse vooru.

Ainsa Balti riigina osalenud Eesti parimaks tulemuseks jäi Anni Kaljundi 13. koht takistussõidus ning 26. koht kombineeritud arvestuses 78 osaleja hulgas. Meie võistkonna lõpp-positsiooniks kujunes 17. koht 26 riigi konkurentsis kombineeritud arvestuses. Kahjuks erinevate alade võistkondlikke tulemusi ei ole avaldatud, kuid võistkonna esindaja Jaanus Kallas usub, et takistussõidus saavutati kõrgem koht kui kombineeritult.

Nagu öeldud, võttis osa 26 riiki, igas võistkonnas pidi olema kolm sportlast. Kaugematest riikidest olid esindatud Uus-Meremaa, Guatemala, Lõuna-Korea ja Jaapan.

Esimesena alustati koolisõiduga. Võistkondlikuks tulemuseks oli vaja läbida ainult esimene voor ja finaal, kuid individuaalses arvestuses kolm vooru kvalifikatsioone, poolfinaal ja finaalid. Esimeses voorus oli Eesti vastaseks Tšehhi võistkond ja startima pidime esimesena just meie. Laenatud hobuste puhul, keda saab enne tundma õppida vaid 5 minutit, oli see pigem miinus, ja nii saigi teise vooru edasi ainukesena Kertu Klettenberg. Teises voorus tuli vastu astuda inglase ja jaapanlase vastu ning vaatama üsna korralikule sõidule kahjuks siit enam edasi ei pääsetud. Kertu kohaks meie parimana koolisõidus jäi 34. positsioon.

Meie tüdrukud koolisõidu esimeses voorus

Kertu Klettenberg

Takistussõidu esimeses voorus olid Eesti otsesteks konkurentideks Holland ja Luksemburg. Kahjuks jäi ka seekord Klettenbergil natukene õnnest puudu ja esimesena startinuna jäi teine voor ainult kahe punkti kaugusele. Paremini ei läinud ka Epp Keelil, kes samuti teise vooru ei pääsenud. Päeva päästis väga heade etteastetega Anni Kaljund, kes tegi korralikud sõidud nii esimeses kui teises voorus ja pääses järgmisel päeval toimuvasse kolmandasse vooru. Kolmandas voorus startis Anni kõige viimasena ja oli teada, et edasi pääseb ainult puhta sõiduga. Kõik läks väga ladusalt kuni kaheksanda takistuseni, kus ikkagi tuli viga sisse ja lootused pääseda poolfinaali luhtusid. Tasuks siis kokkuvõttes 13. koht 78 võistleja seas, mis iseenesest on tubli tulemus.

Peaala ehk takistussõidu finaalis võttis võidu hispaanlanna Diana Marsa, kuid üldiselt oli võistlus üliedukas koduareenil võistelnud sakslastele, kes võtsid kokku 3 kulda.

Anni Kaljund takistussõidu kolmandas voorus

Eesti osales iga kahe aasta tagant toimuval Tudengite MMil neljandat korda. Meie võistkonna delegatsiooni juht Jaanus Kallas võitis muide Prantsusmaal La Rochellis 2006. aastal, mil osaleti esimest korda, takistussõidus pronksmedali. Lisaks on eesti noored mitmeid kordi osalenud sarnasel üritusel nimega Tudengite Rahvuste Karikas, kus parimateks tulemusteks on olnud Epp Keeli võit koolisõidus 2007. aastal Šveitsis ning Siret Saksa teine koht takistussõidus 2006. aastal Belgias. Tudengite MMil on varem käinud ka Kertu Klettenberg ning 2008. aastal võitis ta Alžeerias kombineeritud arvestuses 5. koha.

Võistlejad avaldavad suurt tänu abi ja toetuse eest Hasartmängumaksu Nõukogule, Eesti Akadeemilisele Spordiliidule ja Eesti Ratsaspordi Liidule. Lisaks ka võistkonnaga kaasas käinud abistavale jõule Geete Velsbergile.

Täpsemalt leiab infot võistluse kohta leheküljelt www.wuec2012.de.