Meie sportlased FEI edetabelites

Uus spordiaasta on alanud, veebruaris alustavad meie parimad ratsasportlased taas osalemist rahvusvahelistel võistlustel. Heidame siinkohal põgusa pilgu meie ning meie lähinaabrite ratsasportlaste paiknemistele FEI edetabelites mulluse aastalõpuga.

Takistussõit

Alustame meil enim harrastatavast takistussõidust. Eeldatavalt omab Eesti takistussõitjatest parimat edetabelipositsiooni Rolex Rankingu tabelis Tiit Kivisild (Ruila Tall), kes detsembri lõpuga omab 620 punktiga 139. positsiooni. Gunnar Klettenberg (GKG) on meie teisena 248.

kohal, Urmas Raag (GKG) kolmandana 264.-l positsioonil. Reitingupunkte on kogunud veel Hanno Ellermann (Parkuur, 455.-s), Rein Pill (Ruila Tall, 525.-s), Andrus Kallaste (Pärnumaa, 1293.-s), Andres Treve (Black Stallion, 1573.-s), Ebbe-Liisa Sõnajalg (Parkuur, 1710.-s) ja Kullo Kender (Tartumaa, 1730.).

Tiit Kivisild. Foto: Reio Avaste

Kesk-Euroopa liiga riike esindavatest sportlastest omab täna parimat reitingut Ukrainat esindav sakslanna Katarina Offel, kellel ette näidata 44. positsioon. Venelane Vladimir Tuganov kuulub samuti esimese saja hulka hõivates 88. positsiooni. Parima lätlasena on Andis Varna 289., parima leedukana Benas Gutkauskas 139. Soomlaste esinumber Rolexi edetabeli alusel on Nina Fagerstrom, kelle kohaks 66.

Koolisõit

Meie koolisõitjatest on rahvusvahelisi reitingupunkte kogunud lõppeval aastal viis võistluspaari. Parimana on Marika Vunder (Tondi) ja Orlando P 242. kohal. Teise summa on meie sportlastest kogunud Grete Barake (Black Stallion) ja O. Hot Chocolate, kelle positsiooniks on 424. Kahe hobusega on edetabelis Eestit esindav Joanne Vaughan (Nancy), kellel 443. koht hobusega Ainsleys Quicksilver ning 447. hobusega Prego. Tänavused Eesti meistrid Algelique Maasik (KRT) ja El Beg on kohal number 528.

Marika Vunder. Foto: Külli Tedre

Heites pilgu jällegi naabritele, leiame parima Läti koolisõidupaarina 245. kohal Airisa Penele ja Ravelsi, parima Vene paarina Anna Pyrkina ja Guldeni, kelle edetabelikoht on 167. ning 225. kohal parima Valgevene paarina Katsiaryna Yafremova ning Kraisleri. Leedu koolisõitjad FEI edetabelisse jõudnud ei ole, soomlaste edukaimad on 97. positsiooni hoidvad Mikaela Lindh ja Skovlunds mas Guapo.

Kolmevõistlus

FEI kolmevõistluse edetabelisse, mille sponsorijärgne nimetus on HSBC Ranking jõudsid tänavu kuus sportlast. Põhjamaade noorte meistrivõistlustelt hõbemedaliga naasnud Marit Poltimäe (Kurtna) asub eeldatavalt parimal positsioonil, milleks on 740. koht. Poltimäele järgneb vahetult 741. kohal Kertsin Valdsalu (Järvamaa). Edetabelisse on jõudnud veel Siret Saks (Liivimaa, 925.), Joosep Tikk (Kassari Ratsamatkad, 952.), Vilvi Laanet (Järvamaa, 1492.) ning Margus Villako (Tartumaa, 3059.).

Marit Poltimäe. Foto: erakogu

Leedukate parim kolmevõistleja FEI andmetel on tänavu 4* võistlusele kvalifitseerunud Aistis Vitkauskas, kelle positsioon samas meie parimatest tagasihoidlikum – 1633. Venemaa edukaim on olnud Mykhailo Nastenko , kes asub 64.-l positsioonil, valgevenelastest neli-viis aastat tagasi noorsportlasena Eesti rahvuslikel takistussõiduvõistlustel osalenud Aliaksandr Faminou 146. asukohaga. Soomlastest asub parimal – 366.-l – kohal Austraalias võistlev Dominic Ingvall.

Kestvusratsutamine

Meie kestvusratsutajaid on FEI edetabelisse jõudnud enim – üksteist. Parimal kohal, milleks 186., on Virge Laur (Parkuur), kes läbis

tänavu edukalt distantsi pikkusega 160 km. 448. on Anne Rohtla (Ruila Tall), 574. Heigo Rohtla (Ruila Tall). Edetabelist leiame vee Kairit Kalbre (Parkuur, 857.), Kaja Tuisk (Kassari ratsamatkad, 1038.), Maris Saar (1569.), Marian Kikas (1633.), Katrin Liiv (Parkuur, 1902.), Sirje Kiilits (Avante, 1980.), Aivar Taro (2203.) ja Külli Nõmm (2367.)

Virge Laur. Foto: erakogu

Parim leedukas kestvuse edetabelis on Alisija Zabavska-Granger, kelle leiame 985. kohalt, parima Venemaa sportlasena on 83. positsiooni hõivanud Muhamed Kalov. Soome edukaimana asub kohal number 172 Joona Mickelsson.

Kestvusratsutamises peetakse lisaks veel paaride ja noorte ratsanike edetabelit. Paaride tabelis omavad Virge Laur ja Filly-Bella Eesti kõikide alade parimat kohta, milleks on 14. Noorte ratsanike edetabelis on Kairit Kalbre 188