Meie suuremad rahvuslikud ja rahvusvahelised võistlused 2021

Tallinn International Horse Show7 Foto: Kylli Tedre-Gavrilov / www.kyllitedre.com

Eesti võistluste korraldajad vaatavad alanud aastasse veidikene lootustandvama pilguga, kui mullu kevadel, kuid olukord on paraku endiselt ebaselge. Vaatame siiski üle, milliseid suuremaid ratsaspordivõistlusi aastaks 2021 Eestimaal plaanitakse.

Meie suurimateks võistlusteks on mitmed rahvusvahelised mõõduvõtud. Kalendris on jällegi mullu pidamata jäänud legendaarne Tallinn International Horse Show koos takistus-ja koolisõidu MK-etappidega 1.-3. oktoobril. Koolisõidus toimub plaani kohaselt veel teinegi MK-etapp ja seda esmakordselt toimuva CHI (ratsamängud) Pärnu raames, mille toimumise kuupäevadeks on 4.-13. juuni. Maria talus toimuva võistluse raames on lisaks paljudele rahvusvahelistele koolisõiduklassidele kavas veel esimesel nädalavahetusel rahvusvaheline rakendispordivõistlus, teisel takistussõiduvõistlus.

Kolmevõistluses on tänavu kavas kaks rahvusvahelist mõõduvõttu, millest esimene saab teoks pika formaadina (CCI2*-L) Kosel 28.-30. mail ning teine lühikeses formaadis (CCI2*-S) Olustveres 10.-11. juulil. Olustveres peetakse lisaks rahvusvaheline rakendivõistlus kuupäevadel 26.-27. juuni. Veel üks rakendivõistlus on kavas Maria talus 11.-12. septembril.

Kestvusratsutamise rahvusvahelisi võistluseid on plaanis suisa seitse, millest kuus Padisel (kolm kuupäevadel 29. märts kuni 4. aprill, lisaks 4.-9. mai ja 1.-6. juuli) ning üks Ähijärvel (29. mai).

Suuremate rahvuslike võistlustena käsitleme erinevaid meistrivõistlusi. Takistus- ja koolisõidus ning kolmevõistluses plaanitakse neid samal nädalavahetusel ehk kuupäevadel 13.-15. august vastavalt Ruilas, Perilas ja Kosel. Kestvusratsutamise medalistid selguvad 29. mail Ähijärve rahvusvahelise võistluse raames, analoogiliselt rakendispordi tiitel jagatakse välja 11.-12. septembril Maria talu rahvusvahelisel võistlusel. Takistus- ja koolisõidus selguvad meistrid kõikides vanuseklassides samal nädalavahetusel, muudel aladel on selles erinevusi.

Lisaks meistrivõistlustele leiame kalenderplaanist mitmeid muidki suuremaid rahvuslikke võistlusi, millest nimetaksime takistussõidus 31. juuli – 1. august Perila Summer Show koos noorhobuste tšempionaadiga, 17.-18. juuli Pärnu rannas peetav Pärnu Classic ja 7. augusti Luunja Karikas

Plaanitakse mitmeidki rahvuslikke karikasarju, kuid nendest juba siis, kui formaadid on selgunud ja avalikustatud.