Meie takistussõitjad naasesid Soomest heade tulemustega

Lõppenud nädalavahetusel, kui suur osa meie takistussõitjatest võistlesid Leedus Baltic Riders Tour’i viimasel etapil, saavutasid Paul Argus, Siim Sinijärv, Andrus Kallaste ja Erik Aedviir Soomes Helsingis noorhobuste võistlustel mitmeid häid tulemusi ning kõrge ja tiheda konkurentsiga võistkonnasõidus teise koha.

Jumping Helsinki on üks suurimaid Soome rahvuslikke võistlusi, mille raames toimusid ka meeskondlikud Soome Meistrivõistlused ja soomlastele väga tähtsa Racing Trophy sarja finaalvõistlus. Suvehooaja väldanud Racing Trophy karikasarja finaali pääsesid nii 5 kui 6 aastaste hobuste arvestuses sarja tabeli alusel 20 paremat ehk umbes pooled, sealhulgas meie sportlased, kes hooaja jooksul olid karikasarjas osalenud. 7aastaste hobuste arvestuses oli natuke vähem osalejaid ning seal pääsesid võistlema kõik soovijad.

Meie takistussõitjatest osalesid 5a. arvestuses (110 cm) Paul Argus ja Stalingrad, 6a. arvestuses (120 cm) Erik Aedviir ja Hortensia, Paul ja Hedina ning Andrus Kallaste ja Action H, 7a. arvestuses (130/135 cm) Siim Sinijärv ja Zidante P ning Kallaste ja Enfant Terrible.

Kõikides vanuseklassides toimus kaks osavõistlust, mõlemad puhtusele. Mõlemad osavõistlused vigadeta läbinud võistlejad läbisid teisel päeval pärast põhiparkuuri ka ümberhüpped.

5a. klassisjõudsid Paul ja Stalingrad puhaste sooritustega ümberhüpetele, kus saavutasid kiireima sõiduga finaali esikoha.

6a. arvestuses jagasid Kallaste ja Action H, kes kogusid kahjuks teises osavõistluses 4kp, parimate eestlastena kokkuvõttes 4.-6. kohta. Neile järgnesid Erik ja Hortensia, kes korjasid hoopis esimesest osavõistlusest 5 kp. Paul ja Hedina olid 7ndad 8kp-ga.

7a. arvestuses saavutasid üldtulemusena teise koha Siim ja Zidante, kes pääsesid küll ümberhüpetele, kuid kogusid seal 8 kp konkurendi nulli vastu. Kallaste ja Enfant Terrible esimese päeva puhtale sõidule järgnesid teises osavõistluses aga 14 kp ja kokkuvõttes andis see 13. koha.

Võistkonnasõidus teine koht

Võistluse üheks tähtsamaks sõiduks oli võistkonnasõit, mille raames toimusid ka Võistkondlikud Soome Meistrivõistlused. 22 väga tugeva meeskonna konkurentsis saavutasid meie mehed oma noortel hobustel suurepäraste sõitudega napilt teise koha.

Võistkonnasõidus moodustasid tiimi 2 võistlejat, kes hüppasid kõrgusel 120 cm ja 1-2 võistlejat kõrgusel 130 cm. Meie meeskond osales võistlusel koosseisus Paul Argus Hedinal 0 kp, Erik Aedviir Hortensial 0 kp, Siim Sinijärv Zidantel 0 kp ja Andrus Kallaste Enfant Terrible’il 9 kp. Sellise tulemusega oli kirjas null karistuspunkti ning tuli minna ümberhüpetele, kusjuures konkurendiks vaid üks võistkond! Ümberhüpetele saadeti Paul, kes kahjuks lõpetas ühe maha-ajamisega, tema järel startinud soome esindajal õnnestus teha puhas sõit.