Meie takistussõitjate konkurendid valmistusid Celje MK-etapiks

Kesk-Euroopa põhja regioonis näeme käimas oleval hooajal viimaste aastate pingeliseimat heitlust. Kui Eesti sportlased kogusid viimati punkte Poolast, siis venelased, valgevenelased ja leedukad olid juba möödunud nädalavahetusel võistlustules Sloveenias Celjes, kus sel nädalal lõuna regiooni MK-etapp.

Pühapäeval lõppes Celjes CSI2* tasemega võistlus, kus arvestatav edu saatis leedukat Benas Gutkauskast ja venelannat Olga Chechinat. Sportlased omavad liigas hetkel teist ja kolmandat positsiooni. Mõlemad jõudsid auhindadele 145 cm kõrguste takistustega Grand Prix sõidus – Gutkauskas ja Lance S viiendad, Chechina ja L.b. Carnaval L.b.la neljandad. Celje Grand Prix võitis sakslane Andre Schröder hobusel Rpm Let’s Fly.

Põhjaregiooni sportlaste heast minekust annab tunnistust ka asjaolu, et Grand Prix kuues, seitsmes ning kaheksaski koht hõivati just põhjapoolsete sportlaste poolt. Kuues oli Läti sportlane Aleksanders Shakurovs hobusel Girs, seitsmes valgevenelane Yahor Morotski hobusel Cato 58 ning kaheksas põhiparkuuri kiireim "neli" leedukas Andrius Petrovas hobusel Contendro II. Celjes on kohal ka valgevenelased Vaskov ja Ivanov, kes seekord paremate hulka ei pääsenud.

Chechina saavutas lisaks tulemusele GP-s kaks võitu tasemel 130 cm ning teisigi auhinnalisi kohti. Samuti noppis muidki auhindu Gutkauskas. Arvestades kahe viimase vormi, peame tunnistama, et Gunnar Klettenbergi haaratud liidripositsioon võib nädala lõpus ohtu sattuda. Teisest küljest on olulisim viie parema tulemuse kogusumma, mis läheb arvesse finaalis, kuid sellegi poolest on pinge enne viimaseid etappe üles kruvitud.

Huvilised saavad Celje võistluse tulemustega tutvuda aadressil http://www.sportergebnisse.at/ .