Meistrivõistlused algasid poniratsanike, juuniorite ja harrastajate klassidega

Täna hommikul said Ruila ratsakeskuses alguse tänavused Eesti Meistrivõistlused takistus- ja koolisõidus, mis toimuvad üheaegselt poniratsanikele, juunioritele, noortele ja täiskasvanutele (seenioritele), lisaks sellele selgitatakse mitteametlikel meistrivõistlustel vabariigi parim harrastaja.

Meistrivõistluseid alustasid hommikul poniklassi takistussõitjad, keda asus starti 17. Kui mullu suutis poniklassis avapäeva 105 cm kõrguse parkuuri läbida vigadeta vaid üks paar, siis täna suutsid seda viis paari, kellest tiitlivõistluste arvestuses neli. Nii öelda vale hobuse valis meistrivõistluste arvestuses My Relander (Ruila Tall, treener Jessica Raide), kes hobusega Shcecki II kogus kaheksa karistuspunkti, Vincentiga aga oli puhta sõiduga neljas. Parima tulemuse sõitsid välja esimesena startinud Kirkke Eliise Põldsalu (Tondi, treener Sirje Argus) ja Macho. Teiselt kohalt leiame Helen Rätseppa (Ruila Tall, treener Margit Mägi) ja Kalou, kolmandalt Marie-Annabel Reineri (Simon, treener Renek Rosenberg) ja Hortensia.

Juunioritest takistussõitjaid asus starti 29 paari, kellest 120 cm kõrguse puhtusele ja kiirusele peetud parkuuri võitis Meriel Isok (Tondi, treenerid Riina Pill ja James Caudrey) Casanoval. Veidi enam kui sekundiga jäid neile alla Linda Randpere (Ruila Tall, treener Riina Pill) ja Grandeto Prova, enam kui nelja sekundiga kolmandana lõpetanud Annaliis Nurk (Nõo, treener Kristine Arme) ja Vainqueur.

Harrastajad selgitavad parimat kolmandat aastat. Lugejatele selgituseks, et harrastajate meistrivõistlused ei ole ametlikud vabariiklikud, vaid ERL-i sisesed ehk niiöelda mitteametlikud tiitlivõistlused. Oma kahekordset tiitlit asus edukalt kaitsma Severin Puss (Tallinn, treener Pille Elson), kes hobusel Windar võitis esimese osavõistluse. Teisele kohale jõudis avapäeval Kadi Kokla (Hiiumaa, treener Pille Elson) hobusel Caramia, kolmandale Maarja-Liisa Nõmm (Audruranna, treener Merlin Gustavson) ja Hippos.

Kõikides takistussõidu vanuse- ja võistlusklassides võetakse teisele osavõistlusele kaasa kohapunktid. Avavõistlusel esimene olnud saab null, teine ühe, kolmas kaks jne. punkti. Teises osavõistluses, mis kõikidel kahevooruline, lisatakse avapäeva kohapunktidele reaalsed karistuspunktid, mille tulemusena selguvad medalistid ning järgnevate kohtade omanikud. Võrdsete karistuspunktide korral annab eelise parem koht teises osavõistluses.

Koolisõitjad lõpetasid võistluspäeva kell 9 õhtul loojuva päikese saatel. Alustasid traditsiooniliselt poniratsutajad, keda tänavu oli kokku tulnud 8 paari mulluse 5 vastu. Selge favoriidina läks võistlustulle Kaisa Falkenberg (Tallinna Ratsaspordikool, treener Therje Prohhorova) eesti tõugu märal Räpsi ning kahtlusteta võttis ka esikoha tulemusega 67,552 %. Teise koha pälvis Birgit Loik (Tondi, treener Kaie Kangur) efektsel väikeponil Mango tulemusega 61,302 % ning palju ei jäänud neist maha Hanna-Greta Peeters (Tondi, treener Dina Ellermann) ponil Mimii (60,990 %).

Juunioride klassis oli esikohapretendente mitmeid ning sõidu jälgimine seda põnevam. 9 paari konkurentsis käis tihe rebimine viimase võistlejani. Esikolmikusse pretendentidest tegi esimesena tugeva sõidu Laura-Maria Lukas (Viljandimaa, treener Maiken Lepiste) hobusel Zäz, saades tulemuseks 64,550 %. Kui starti asus üks selle sõidu huvitavamaid paare Anita Žukova (Tondi, treenerid Dina Ellermann ja Alla Gladõševa) ja Royal Pokemon, oli oodata liidri vahetust, mis ka teoks sai. Paar pälvis hindeks 66,712 %, mida ei suutnud ületada ka mullune meisterpaar Marii-Heleen Raidmets (Audruranna, treenerid Krista Raidmets ja Marika Vunder) ja Helifar, kes pälvisid tulemuseks 66,667 %.

Harrastajate arvestuses asus medalijahile 15 paari, mis on mõnevõrra vähem kui mullu (21 paari). Võiduvõimalus oli täna mitmel paaril, õnnestunuima soorituse tegi Ave Kuusemets (Märjamaa, treenerid Krista Raidmets ja Varju Kuusemets) hobusel Paan – 66,449 %. Teine koht läks tugevas heitluses Piret Kulole (Ruila Tall, treener Jessica Raide) hobusel Akerfeld – 66,232 % ning kolmas tublile eesti tõugu täkule Voore Apollo, kelle ratsanikuks Ingrid Randlaht (Saaremaa, treener Maiken Lepiste) – 64,130 %.

Koolisõidus selgub meister kahe osavõistluse protsendipunktide kokkuliitmisel.

Võistluse tulemused on jälgitavad: http://www.tallinnhorseshow.ee/est/eesti-meistrivoistlused/stardijarjekorradtulemused/2013/

Uudises avaldatud piltide kasutamisõigus kuulub autorile ning nende loata avaldamine on keelatud. Pilte on võimalik pärast meistrivõistlusi osta aadressil www.kyllitedre.com