Mercedes-Benzi Rahvuste Karika koduvõit sakslastele; Ward ja Ahlmann parimad päeva põhisõitudes

Võidukad sakslased. Foto: CHIO Aachen / Michael Strauch

Aachenis käib võistlus täie hooga edasi ja juba homme toimub võistluse kuliminatsiooniks olev Rolex Grand Slami etapp. Sellegipoolest on toimunud mitmeid teisi olulisi parkuure, millest anname Teile kiire ülevaate.

Neljapäeva õhtu tipphetkeks oli Mercedes-Benzi Rahvuste Karikas (ei kuulu Longines FEI Nations Cup sarja), mis peeti tulede valgel 40 000 pealtvaataja ees. Kahevooruline parkuur oli tehnilisest küljest erinevalt eelneva päeva Turkish Airlines’i Euroopa auhinna sõidust pisut lihtsam, kuid siiski polnud tegemist jalutuskäiguga pargis ning mõlemad voorud suutsid puhtalt sõita vaid kolm sportlast. Rada oli mõlemas voorus sama ning teises tõsteti vaid loetud tõkete kõrgusi. Palju vigu tehti pöördest välja tulles kolmikul ja sellele järgnenud veekraavil. Omajagu ohvreid kogus ka viimasel sirgel eelviimaseks tõkkeks olnud kolmene süsteem. Kaheksa rahvust olid esindatud ja pinget jagus küllaga. Kodupubliku ees said võidurõõmu nautida sakslased (Simone Blum, Laura Klaphake, Maurice Tebbel, Marcus Ehning), kui viimasena startinud Ehningu närvid ei vedanud alt ja maestro sai Pret A Tout sadulas kirja vajaliku nulliringi, et võit ära vormistada. Noored tiimikaaslased said samuti oma tööga väga hästi hakkama: Simone Blum, kes jõudis DSP Alice’iga peale hobuse võistluspausi teha vaid ühe võistluse enne Aachenit, sõitis teise vooru nulliga, Laura Klaphake ja Catch Me If You Can olid ühed õhtu topeltnullid ning Maurice Tebbel ja Chacco’s Son tegid vigadeta soorituse esimeses voorus. Oma võidu pühendasid nad lahkunud legendile Hans Günter Winklerile, kelle mälestuseks kandsid kõik neli ratsanikku musti käepaelu.

CHIO Aachen: Team Germany gewinnt Nationenpreis 2018!

Jetzt in der Mediathek: Team Germany 🇩🇪 gewinnt den Nationenpreis beim CHIO Aachen! 😍 🏆Gestern Abend konnten sich die deutschen Springreiter Marcus Ehning, Laura Klaphake, Simone Blum und Maurice Tebbel den Sieg mit gerade mal 4 Fehlerpunkten erreiten – herzliche Glückwünsche! 👏🏻🎉▶️ watch.clipmyhorse.tv/CHIOAachen

Posted by ClipMyHorse.TV Deutschland on Reede, 20. juuli 2018

Kui Saksamaa lõpetas kokkuvõttes nelja karistuspunktiga, siis Iirimaa (Shane Sweetnam, Darragh Kenny, Cameron Hanley, Cian O’Connor) kontole kogunes lõpuks kuus karituspunkti, mis oli paremuselt teine tulemus ning kolmas oli üheksa karistuspunktiga Holland (Leopold van Asten, Maikel van der Vleuten, Marc Houtzager, Frank Schuttert). Lisaks Klaphakele said mõlemas voorus puhtad sõidud kirja veel Steve Guerdat (Hannah) ja Devin Ryan (Eddie Blue).

Saksamaa sportlased olid pressikonverentsil loomulikult üliõnnelikud. Laura Klaphake jaoks oli nii tiimi kuulumine kui ka võitmine täielik unistuse täitumine, Simone Blum ei suutnud toimuvat uskudagi ning ankrumees Ehning oli noorte üle väga uhke ja sõnas, et kolmandat korda järjest võidu koju jätmine teeb meele kindlasti rõõmsaks.

Reedese põhisõidu, North Rhine-Westfalia auhinna, parimaks osutus ameeriklane McLain Ward (Clinta), kes kahevoorulises sõidus edestas Kevin Stauti (Reveur de Hurbetise HDC) ja Cameron Hanley’t (Eis Isaura). Kokku läbisid mõlemad voorud puhtalt viis paari, kellest viiendaks platseerus Ibelle van de Grote Haart Yuri Mansuriga sadulas. Ibelle on stardis ka homme toimuvas Rolex Grand Prix’s ehk on kellele kaasa elada!

McLain Ward ja Clinta autasustamisel. Foto: CHIO Aachen

Tänase päeva kõrgeima sõidu, Allianz auhinna, kaksikvõidu võtsid sakslased Christian Ahlmann (Caribis Z) ja Hans Dieter-Dreher (Berlinda). Kolmandaks sõitis end Luciana Diniz (Camargo 2).

Christian Ahlmann gewinnt den Allianz Preis

Herzlichen Glückwunsch an Christian Ahlmann, der mit seinem Hengst Caribis Z den Allianz Preis beim CHIO Aachen gewinnt! 🎉Alle Prüfungen vom Springplatz LIVE bei uns: ▶️ watch.clipmyhorse.tv/CHIOAachen_Springen

Posted by ClipMyHorse.TV Deutschland on Laupäev, 21. juuli 2018

Kõik Aacheni tulemused leiate siit