Michael Jung ja Sam võitsid Burghley FEI Classics etapi

Valitsev Olümpiavõitja ning Euroopa meisterpaar Maichel Jung ja La Biosthetique Sam võitsid möödunud pühapäeval legendaarse Burghley kõrgtasemelise kolmevõistluse, mis oli selle hooaja FEI Classics sarja viimaseks etapiks. Tituleeritud Jung muide võitis Burghley`s esimest korda.

Täna võime öelda, et Jungi plaan õnnestus, sest enne võistlust oli ta avalikustanud soovi võtta esmakordselt elus võit legendaarsel Burghley CCI4* tasemega võistluselt. Võit ei tulnud mäekõrguselt ja pinget jätkus kuni viimase takistuseni. Pärast krossi, mil Jung ja Sam liidriks tõusid, oli vahe teist kohta hoidva uusmeremaalase Tim Price ja Ringwood Sky Boy ees vaid 1.5 miinust ning Price oli eelviimasena takistussõidu läbinud vigadeta. Jung pidi vältima maha-ajamisi ja normiaegagi ei tohtinud ületada rohkem, kui sekund. Tituleeritud sakslasel oma 16aastase Samiga õnnestus kõik ideaalselt ning nii võeti võit Land Rover Burghley Horse Trials nimeliselt suurvõistluselt.

Michael Jung ja Sam Burghley võitu tähistamas; foto Revolution Sport + Enterainment

Lõunapoolkera esindavatel kolmevõistlejatel oli Burghley`s pidupäev. Kui teisena lõpetas Tim Price Uus-Meremaalt, siis kolmas, neljas ja viies koht läksid Austraaliasse. Kolmas ja neljas oli Cristopher Burton vastavalt hobustega TS Mamaimo ja Haruzac. Viies oli uusmeremaalanna Jonelle Price hobusega Classic Monet, kuues Austraalia vanameister Sir Mark Todd hobusega Leonidas II.

Lisaks ellele, et Burghley võistlus kuulub FEI Classics sarja, on üritus üks kolmest Rolex Grand Slam osavõistlus. Kolmevõistluses toimib Rolex Grand Slam juba aasast 2001 ja sellesse on liidetud lisaks Burghley`le Ühendriikide Kentucky ja brittide Badmintoni võistlused. Kolm järjestikust võitu on seni saavutanud vaid Briti kolmevõistleja Pippa Funell, kel see õnnestus 2003.a.

FEI Classics sarja võitis tänavu sakslanna Ingrid Klimke, kelle võit oli selge juba enne viimast etappi. Teinegi koht läks Saksamaale, selle saavutas Burghley`s võitnud Michael Jung. Kolmas oli lõppenud hooajal Jonelle Price Uus-Meremaalt, kes jättis napilt neljandaks oma abikaasa Tim`i.

Burghley võistluse kohta leiate rohkem informatsiooni aadressilt http://www.burghley-horse.co.uk/