Michael Jung tegi Badmintoni võiduga ajalugu, võites teise sportlasena kolmevõistluse Rolex Grand Slam`i

Möödunud nädalavahetusel peeti Suurbritannias juba 67. korda toimunud Badmintoni suurvõistlus, mis on ühtlasi kolmevõistluse eliitsarja FEI Classics etapp, samuti üks kolmest Rolex Grand Slam etapist. Üliheas hoos olev Michael Jung tegi ajalugu, saades teiseks inimeseks, kes võitnud kolmevõistluse Rolex Grand Slam`i, olles võitnud etapi ka vaid nädal tagasi Kentucky`s.

Michael Jung on olümpiahooajal tõepoolest ideaalses vormis. Nädalapäevad tagasi võitis maailma esinumbrist sakslane, kes muide hoiab samaaegselt nii olümpia, maailma kui Euroopa meistri tiitlit (toim: MM küll võistkondlikult), Ühendriikides Kentucky`s sealse CCI4* võistluse hobusega FischerRocana, viimasel pühapäeval aga võttis vastu peaauhinna Suurbritannias Badmintonis hobusega La Biosthetique Sam.

Jung ja Sam asusid juhtima juba koolisõiduga, kus nende tulemuseks hinnati 34.4 miinuspunkti. Rohkem suurmeistrid endale miinuspunkte lisada ei lasknudki, kui läbisid vigadeta nii krossi kui ka takistussõidu. Enne takistussõitu oli nende edu teist kohta hoidnud Andreas Osholti ja hobuse So Is Et juba üle üheksa punkti, mis andis heas vormis paarile arvestatava kindlustunde. Ostholt suutis teist kohta hoida, samaga sai hakkama oma elu parima tulemuse teinud Briti kolmevõistleja Gemma Tattersall hobusega Arctic Soul.

Michael Jung ja Sam olid puhtad ka takistussõidus; foto FEI/Sebastian Oakley

Jungi poolt välja sõidetud 34.4 on muide Badmintoni võidu rekordiks ehk nii vähese miinuste arvuga ei ole seni suutnud veel keegi lõpetada. Teine oluline saavutus, mille Jung Badmintonis saavutas, oli Rolex Grand Slam võitmine. Kolmevõistluses kuuluvad tuntud kellafirma Slam`i brittide Burghley ja Badminton ning jänkide Kentucky. Kaks viimast tiitlit võttis Jung mäletatavasti kahe viimase nädalaga, mullu sügisel võitis ta Burghley`s, sarnaselt Badmintoniga hobusega Sam.

Kolmevõistluse Rolex Grand Slam sai alguse 2001.a., esimene tiitel anti välja aastal 2003, mil selle saavutas tuntud Briti kolmevõistleja Pippa Funell. Mitmed sportlased on vahepeal jõudnud kahe võiduni. Nendeks on austraallane Andrew Hoy, britid William Fox-Pitt ja Oliver Townend ning uus-meremaalane Andrew Nickholson.

FEI Classic sarjas on tänavusel hooajal pidada veel kaks võistlust – juunikuine Luhmühlen ja septembri alguses peetav Burghly. Jung on kindel liider, olles kogunud 42 punkti. Teine on 16 punktiga samuti Badmintonis võistelnud Uus-Meremaa kolmevõistleja Clarke Johnstone, kolmas koht jaguneb 15 punktiga prantslase Astier Nicolas ja austraallase Shane Rose vahel.