Michael Jungi (GER) Sam ei võistle enam tiitlivõistlustel, Terhi Stegars (FIN) kaotas Axise

Saksamaa tipp-paar Michael Jung  ja La Biostheque Sam ei võistle enam koos tiitlivõistlustel, otsustas sportlane hiljuti, kui 17-aastane Sam ei olnud korras, et startida Pau 4* võistlusel. Veelgi kurvem uudis aga tuleb Soome koolisõitja Terhi Stegarsi tallist, kus sportlane pidi hüvasti jätma oma põhipartneri Axis TSF’iga, kel rebenes aort.
 
Mitmekordne olümpiakuldmedalist ja paljude teiste tiitlite omanik, Saksamaa kolmevõistleja Michael Jung teatas, et tema superhobusel, 17-aastasel Samil on aeg suur karjäär lõpetada. Viimati üritas paar võistelda CCI4 * võistlusel Paus, kuid võttis end enne koolisõitu siiski maha, sest hobune ei olnud vormis. Kodus asja uurinud veterinaarid leidsid, et hobuse jalg on kange ja selle täpne põhjus on ebaselge.
 
Jung leidis, et on õige aeg Sam suurest spordist eemaldada ning loodab, et saab temaga osaleda mõnel CIC võistlusel, mis oleks hobusõbralikum. Michaeli arsenalis on siiski mitmed teised väga head hobused nagu Rocana, Takinou and Lennox, kes on suurteks tiitlivõistlusteks samamoodi sobilikud.

Michael Jung ja Sam FBW. Foto: Arnd Bronkhorst / FEI


 
Soome GP hobune Axis TSF lahkus 18-aastasena


 
Soome koolisõitja Terhi Stegards pidi eelmisel nädalalõpul raske südamega hüvasti jätma oma põhipartneri, trakeeni tõugu täku Axisega, kes suri aordirebendi tõttu. Süsimust täkk varises 3. novembri hommikul kergel treeningul kokku ja juhuslikult tallis viibinud veterinaar tuvastas hetkega, et hobune on surnud.

Terhi Stegars ja Axis TSF, Aachen 2015. Foto: Külli Tedre-Gavrilov


 
Saksamaal aretatud Axise kaasomanik  Tanja Kayser märkis, et ka ratsanik sai vigastada ning vajab õlaoperatsiooni. Stegars puutus hobusega esimest korda kokku juba 2002. aastal, kui too oli kõigest kolmene. Nende teed läksid paariks aastaks siiski lahku, kuid ühinesid taas 2005. aastal. 2009. aastal võideti Soome meistrivõistlustel hõbemedal  ning sealt edasi hakati võistlema rahvusvahelises tippkonkurentsis. Paar esindas Soomet 2011 ja 2015.a. EM-il, 2013, 2015 ja 2016. a MK finaalis ning 2014.a. WEG-il. Nende viimaseks ühiseks võistluseks jäi 2016.a. Lyoni CDI, mis peeti täpselt aasta tagasi.  
 
2002. aastal skooris Axis Saksmaaal täkutestil 122.95 punkti ja tuli 43 osaleva täku seas viiendaks. Tal on 5 litsentseeritud täkkjärglast ning 16 märajärglast.
 


Warning: Trying to access array offset on false in /data01/virt72022/domeenid/www.hobumaailm.ee/htdocs/wp-content/themes/flatsome/inc/shortcodes/share_follow.php on line 23