Michal Kazmierczak võitis Stakoradoga Lesznos hooaja teise MK-etapi, Pill seekord tagaplaanil

Eile, laupäeval, peeti Poolas Lesznos toimuva rahvusvahelise 3* tasemega võistluse raames meie takistussõiduliiga eelviimane MK-etapp, kus Saku Suurhallis saadud võidule lisasid Michal Kazmierczak ja Stakorado hooaja teise võidu.
 

Leszno MK-sõidus startis 35 võistluspaari, kellel hulgas ka Rein Pill hobusega A Brok. Seekord paraku meie paaril oma MK punktilisa suurendada ei õnnestunud, leppida tuli 11 karistuspunkti ja 26. kohaga. Ümberhüpetele pääses Lesznos neli paari,kelle hulgas Poola tähed Skrzyczynski, Kazmierczak, ungarlanna Mariann Hugyecz ja hiljuti Helsingis Lääne MK-etapi võitnud hollandlane Jur Vrieling. Napilt jäi ümberhüpetelt välja leedukas Danielius Gutkauskas, kes hobusega Valetas lõpetas põhiparkuuri ühe karistuspunktiga.
 
 

Ümberhüpetel tegid nulli kõik Kesk-Euroopa sportlased, Vrielingu ja Dallas VDL`i saagiks jäi seitse karistuspunkti ja neljas koht. Oma teise etapivõidu saavutas Michal Kazmierczak Stakoradoga, kelle punktisaak koosnebki vaid kahest võidust, küündides nüüd 40 punktini. Teisena lõpetas Jaroslaw Skrzyczynski hobusega Silver Shine ja kolmas oli Hugyecz hobusega Chacco Boy.

 

Liiga põhjaregiooni edetabeli esimeses osas muutusi ei toimunud, kuna esikümnest keegi Lesznos punkte ei kogunud. Küll aga tõusis Kazmierczak võiduga kaheksandale positsioonile. Punkte on võimalik koguda veel meie regiooni etapilt Poznanis ja lõuna etapilt Budapestist. Juhul, kui Kazmierczak mõlemal etapil osaleb ja seal võidukas on, eksisteerib tal reaalne võimalus minna liiga finaali liidrina. Raagil on viie parima etapi kokkuvõttes hetkel 79 punkti, maksimaalne Kazmierczaki summa saab aga olla 80. Pilli viis paremat (arves hetkel neli) on hetkel 65, Belekhovil 64. Lõuna regioonis on nii rumeenlase Andrea Hercki kui ungarlanna Mariann Hugyeczi viie etapi summa hetkel 63.

 

Poznani etapp peetakse ajavahemikul 30. november kuni 3. detsember, Budapest 15.-17. detsember.

 

Lesznos võistlus jätkub. Täna on kavas viis võistlussõitu, homme neli. Homme, esmaspäeval on kavas kahevoorunine Grand Prix. Kõik tulemused leiate aadressilt https://zawodykonne.com/zawody/jksprzybyszewo/tour/314