Migrandid tungivad hobuseautodesse, et pääseda üle piiri

Hiljaaegu ilmus uudis sellest, kuidas legendaarse takistussõitja John Whitakeri poja Robert Whitakeri hobusetreilerisse üritasid Prantsusmaad ja Suurbritanniat ühendava Channel Tunneli suudmes tungida migrandid. Mitmed kommentaatorid teatasid seepeale, et see probleem puudutab tegelikult väga paljusid hobustega reisijaid Euroopas.

Viimastel kuudel on 50 km pikkuse tunneli ja selle kohal asuva praamiühenduse kaudu üritanud Suurbritanniasse jõuda tuhanded migrandid. Robert Whitaker teatas oma Facebooki lehel, et naastes koju CSI4* võistluselt Liege’is, asetasid põgenikud tunneli sissepääsu lähedal teele suure palgi, et liiklust pidurdada. Kui isa John oli autost takistuse eemaldamiseks väljunud, üritasid põgenikud mitmekesi treilerisse tungida, lastes tagumise rambi alla. Robert ja John olid sunnitud ära sõitma lahtise rambiga, tekitades ohtliku olukorra kõigile.

Whitakerid pääsesid õnnelikult praamile, kuid kaks tundi hiljem üritati sama teha iiri takistussõitja Shane Breeni groomiga, kes oli samuti teel Suurbritanniasse. Nende autosse said mitmed põgenikud küljeukse kaudu sisse ning samal ajal, kui politseid oodati, tulid Breeni groomile appi teised veokijuhid, kes aitasid auto migrantidest vabastada. Tuntud sportlastest on samasuguse intsidendi osaks saanud ka näiteks Charlotte Dujardin, õigemini tema groom Alan Davies, kes avastas ühe põgeniku oma auto all rippumast.

Sportlastel soovitatakse kõiki hobuseauto uksi korralikult lukustada ning reisida võimalusel koos, et üksteist kaitsta ning abistada. Siiani ei ole teateid, et ükski hobune oleks neis intsidentides kahjustada saanud.