Minderhoud ja Dream Boy domineerisid Mecheleni MK etapil

Hans Peter Minderhoud ja Glock’s Dream Boy N.O.P. Photo FEI/Dirk Caremans

Koolisõidu MK lääne liiga seitsmendal etapil Mechelenis tegi võiduka etteaste 2016. a. tiitlivõitja Hans Peter Minderhoud hobusel Glock’s Dream Boy NOP, liikudes sellega liiga edetabelis jagatud kolmandale kohale.

10-aastane must täkk näitab juba praegu väga võimsat potentsiaali ning tõestas, et on oma nime vääriline, kui võitis laupäeval vabakava tulemusega 83.665 %. Teise koha võtsid Helen Langehanenberg ja Damsey FRH (82.880 %), kolmandaks võitlesid end portugali koolisõidu uued staarid Maria Caetano ja Coroado (80.160 %).

Maria Caetano ja Coroado. Photo FEI/ Hippo Foto – Dirk Caremans

Dream Boy tegi enne Tryonisse kvalifitseerumist vaid mõned GP’d  ning puhkas pärast WEGi mitu kuud, kuna on tegelikult alles üsna noor. Viimasel etapil Londonis pidi paar leppima kolmanda kohaga, kuid võitis päev varem lühendatud GP. Olympia etapiga ratsanik väga rahule ei jäänud, öeldes, et see polnud lihtsaim koht, kuhu kogenematu hobusega uuesti välja tulla, kuid nüüd, kümme päeva hiljem on Dream Boy järsku imeline.

Mechelenis pole viimastel aastatel koolisõidu MK etappi toimunud, kuid nüüd tehti võimas comeback, kui üles astus 15 suurt nime. Järjekorras ootavad veel 3 viimast etappi, kusjuures järgmine toimub Minderhoudi kodumaal, Hollandi pealinnas Amsterdamis jaanuari lõpus. Sportlane plaanib kindlasti aprillis suures finaalis osaleda, ehkki peafavoriidiks on hetkel pigem Isabell Werth.

Mecheleni tulemused leiate siit