Mis saab ratsutamisest ja moodsast viievõistlusest 2028. aasta Los Angelese olümpiamängudel?

Foto: Pixabay

Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) tegi hiljuti teatavaks 2028. aasta Los Angelese olümpiamängude esialgse programmi ning spordialade seast leiab ka ratsutamise.

FEI president Ingmar De Vos tervitas ROKi otsust, leides, et see peegeldab Tokyo olümpiamängude edu. Tokyo olümpiamängudel oli ratsutamises esindatud rohkem riike kui kunagi varem ning FEI lubas pingutada selle nimel, et ratsasport oleks arusaadav ja haarav spordiala ka laiemale publikule.

De Vosi sõnul sõltub ratsaspordi tulevik olümpiast. “Peame tagama ratsaspordi ülemaailmse nähtavuse meedias ja digitaalsetel platvormidel ning jätkama asjakohase sisu edastamist ja uute fännide meelitamist. Meil on see võimalus iga nelja aasta tagant ja ratsaspordi kindlustamine olümpialiikumises on ülioluline nii FEI kui ka ratsaspordi kogukonna jaoks,” sõnas De Vos FEI pressiteate vahendusel. Ratsutamine kuulub olümpiamängude programmi alates 1912. aastast.

2028. aasta Los Angelese olümpiamängude esialgsest kavast on välja jäetud moodne viievõistlus. Moodne viievõistlus sai rahvusvahelises meedias palju kõlapinda ja tõsise mainekahju sel suvel Tokyo olümpiamängudel. Lisaks on kostunud hääli, nagu oleks moodne viievõistlus ajale jalgu jäänud. ROK andis siiski teada, et moodne viievõistlus võib  Los Angelese olümpiamängude programmi pääseda, kui selleks täidetakse etteantud tingimused. Los Angelese olümpia programm peaks lõplikult selguma 2024. aasta detsembris.