Miski pole kindel ehk takistussõidu teine osavõistlus mängis kaardid ümber

Lorenzo de Luca ja Irenice Horta. Foto: FEI/Martin Dokoupil

Nagu arvatud, siis ei saa esimese päeva põhjal kunagi põhjapanevaid järeldusi teha. Tryon seda ka tõestas ja teine osavõistlus nägi hulganisti latte kukkumas ning rõõmustada said vähesed. Õnn oli taaskord eelviimase sportlase poolel ja itaallane Lorenzo De Luca napsas ameeriklastelt võidurõõmu, kui Irenice Horta’ga tehti puhas sõit. Meeskondlikus arvestuses suutsid šveitslased oma liidripositsiooni säilitada.

Kiire ülevaade reeglitest

Teise osavõistluse näol on tegemist kahevoorulise parkuuriga, kus esimene ja teine voor peetakse järjestikel päevadel. Takistusi on rajal 12-14, nende kõrgus ulatub kuni 165 cm’ni ja esimeses voorus on kohustuslik veetakistus, mis on 4 m lai. Esimesse vooru on kvalifitseerunud kõik sportlased ja tiimid, kes võtsid osa esimesest osavõistlusest.

Vaid 5 puhast sooritust

Iirlane Alan Wade oli 122 sportlasele ette pannud tõsiselt korraliku raja, aga Maailmamängudel ei saagi kerge olla: 14 takistust, kõrgus kuni 165 cm ja võrdlemisi lühike normiaeg eksimusi ei lubanud. Parkuuri teises pooles sai näha enim vigu. Veekraav osutus murekohaks neile, kes ei leidnud õiget distantsi sellele eelnenud lattaiale. Okser-lattaed sirge takistustena 9. ja 10. nõudsid seal vahel nelja lühikest sammu, millele järgnesid mõned tõkked hiljem parkuuri taaskord suurim peavalu, kahene lattaed-okser süsteem. Viimaseks jäetud lattaed oli üles seatud nurga all värava juures, mis põhjustas hobuste sinnasuunas vajumise.

Üheksandana startinud sakslane Simone Blum ja DSP Alice said hakkama päeva esimese puhta sõiduga, millega hoidsid nad esimest kohta pea võistluse lõpuni. Nende skoori, milleks oli esimese osavõistluse ja teise osavõistluse esimese vooru kokkuvõttes 2,47 karistuspunki, lõi üle kodupubliku rõõmuks 106. starti tulnud McLain Ward oma päriselu ükssarviku Clintaga, kui hoolimata ühest karistuspunktist ületatud normiaja eest oli nende lõpptulemus Blum’i omast väiksem (2.08). Majasuuruse hüppega mära, kes on vaid 9-aastane, suutis väja tulla üsna täbarast olukorrast kahesel süsteemil ja on sellega ameeriklaste lootused järgnevate päevade suhtes kindlasti kõrgeks ajanud. Valitsev Euroopa meister Peder Fredricson ja H&M Christian K said samuti kirja ühe nulliringidest ning 2,16 karistuspunktiga lõpetati sõit kolmandal kohal. Ameeriklaste rõõmupeol ei lastud siiski kaua kesta, sest Itaalia esindajal Lorenzo de Luca ja Irenice Horta tegid samuti vigadeta soorituse ja kuna tema oli esimese osavõistluse järgselt kõrgemal kohal kui Ward, liikus de Luca tabeli eesotsa 1,19 karistuspunktiga. Äramainimist väärivad kindlasti Cian O’Connori (Good Luck) ja Max Kühneri (Chardonnay) puhtad sõidud ning 1 karistuspunktiga lõpetanud girl power Janika Sprunger (Bacardi VDL), Adrienne Sternlicht (Cristalline) ja Laura Klaphake (Catch Me If You Can OLD).

McLain Ward ja Clinta. Foto: FEI/Martin Dokoupil
Peder Fredricson ja H&M Christian K. Foto: FEI/Martin Dokoupil

Esimese osavõistluse staarid Steve Guerdat (Bianca) ja Pedro Veniss (Quabri d’Isle) nägid ühte latti kukkumas, Rowan Willis (Blue Movie) pidi leppima kaheksa karistuspunkti lisandumisega.

Võistkondlikult ebaõnnestus Brasiilia koondis, kes kolmandalt kohalt 14. positsioonile langes, samas kui Ameerika Ühendriikide koondis (McLain Ward, Devin Ryan, Adrienne Sternlicht, Laura Kraut) liikus neljandalt teisele kohale ja Saksamaa (Simone Blum, Laura Klaphake, Maurice Tebbel, Marcus Ehning) tõusis 8. kohalt kolmandaks. Šveitsi (Steve Guerdat, Martin Fuchs, Janika Sprunger ja Werner Muff) esindajate tugevad tulemused nende esikohta ei kõigutanud.

Teine voor võib taaskord mängu muuta

Täna aset leidev teine voor selgitab esimesed medalid, mis antakse välja kolmele parimale võistkonnale. 10 tiimi on stardis ja Šveits läheb võistlusele vastu liidrina. Vahed on võrreldes esimese osavõistlusega juba kahanenud ning esimest ja teist kohta eraldab 0,95 karistuspunkti. Saksamaa jääb kolmandana juba pisut kaugemale maha: nende vahe teise kohaga on 5,5 karistuspunkti, kuid see on vähem kui kaks mahaajamist, mistõttu pole nende lootused kullale veel kindlasti kustunud.

Šveits suutis liidrikoha säilitada. Kas suudavad nad head minekut jätkata ja kulla võita? Pildil Janika Sprunger ja Bacardi VDL. Foto: FEI/Martin Dokoupil
Ameeriklaste noorimad liikmed, Adrienne Sternlicht ja Cristalline, on näidanud head minekut. Foto: FEI/Martin Dokoupil
Sakslaste lootused pole kustunud: hetkel ollakse kolmandad. Pildil Laura Klaphake ja Catch Me If You Can OLD. Foto: FEI/Martin Dokoupil

Individuaalselt pääsesid teise vooru edasi 60 parimat esimese osavõistluse ja teise osavõistluse esimese voor kokkuvõttes. Esikolmikusse kuuluvad hetkel Lorenzo de Luca (1,19 karistuspunkti), McLain Ward (2,08) ja Peder Fredricson (2,16). Pea terve esikümme mahub aga ühe eksimuse sisse nii et võimalus seisu täielikule muutumisele on täiesti olemas.

Day 2 Jumping | Winning Round | FEI World Equestrian Games, Tryon 2018

We're loopy for Lorenzo de Luca! 🤪🇮🇹The round of our dreams! Lorenzo and Irenice Horta channelled their inner Hercules and Pegasus in a round that took our breath away! Second last to go out of 122 starters, Lorenzo showed Tryon2018 that he is a force to be reckoned with and heads into Day 3 in gold position! 💪🎉

Posted by Fédération Equestre Internationale on Neljapäev, 20. september 2018

Teise osavõistluse teine voor algab täna meie aja järgi kell 20.30

Kõik Tryoni tulemused leiate siit