Mitmeid auhinnalisi kohti Madis Mornale HIHS’i esimeselt päevalt

Madis Morna ja Herbert võistlemas kaks nädalat tagasi Tallinnas. Foto: Külli Tedre-Gavrilov

Üle lahe sai eile alguse Soome ratsaspordikalendri üks tähtsamaid võistlusi – Helsinki International Horse Show. Enne kui reedel asuvad starti CSI5* sportlased, said eile ja saavad täna võimaluse hüpata samal platsil erinevate rahvuslike klasside sportlased. Meie omadest osutus eile edukaimaks Madis Morna, kes kogus mitmeid auhinnalisi kohti noorte hobuste parkuuridest.

Tee HIHS’ile võtsid ette ponisportlased Kippen Närep ja Saskia Maripuu, kes stardivad vastavalt ponidel Rosehill Fascination ja Deal or No Deal. Nende esimene sõit oli kahefaasiline parkuur kõrgusel 110 cm, kus 14 osaleja seas lõpetas Närep kokkuvõttes kuuendal kohal ja Maripuu kohe tema järel seitsmendal. Täna toimub ponidele finaalsõit kõrgusel 115 cm ja loodame, et tublid tüdrukud suudavad oma tulemusi veelgi parandada.

Tervelt nelja hobusega on võistlustules Madis Morna. Neljaaastane Midnight Star jäi puhta sõiduga jagama esikohta, viieaastased Chardonnay Nahi ja Mr Polyvood jõudsid samuti puhaste paberitega finišisse ning said 16 osaleja seas vastavalt teise ja kolmanda koha ning lõpetuseks hüppas vigadeta ka kuueaastane Herbert, kes teenis samuti kaheksa osaleja seas teise koha. Noortele hobustele mõeldud sõidud toimuvad veel ka täna, kus Morna on stardis kõigi neljaga. Morna on stardis ka CSI1* tasemel hobusega Galatejs.

Sel aastal saab taaskord näha eestlasi stardis ka CSI5* tasemel, sest võistlusele on üles antud Rein Pill ja Alfons Ra ning Paul Argus hobustega Caesar ja Renessin. Koolisõidus astuvad CDI3* tasemel üles Dina Ellermann ja Landy’s Akvarel ning Diana Pruks ja Finalist.