MK avasõidu võitis Rich Fellers, Kivisild ja Cinnamon kahvatud

Neljapäevase võistluspäeva tipphetkeks s´Hertogenboschis oli takistussõidu MK finaali esimene osavõistlus, mille tulemusena asus sarja juhtima ameeriklane Rich Fellers.

150 cm kõrguste takistustega Tabel C arvestusega raja starti asus 37 võistluspaari, kelle hulgas ka Tiit Kivisild ja Cinnamon. Kahjuks meie paaril tänane esinemine ei õnnestunud. Neli maha aetud tõket ja suhteliselt rahulik sõit andsid eelviimase koha lõpetanud paaride hulgas.

Veidi paremini läks teisel baltlasel Benas Gutkauskasel. Leedu esinumber ajas Lascariga maha ühe takistuse, kuid sarnaselt Tiiduga läbis distantsi suhteliselt rahulikult. Lõpptulemuseks leedukale 30s koht. Muide, sama hulk paare pääseb pühapäevasesse finaali. Viimasesse pääsejad selguvad küll tänase ja homse osavõistluse koondtulemina. Suure tõenäosusega Kivisild homme enam MK arvestuses ei stardi, vaid jätkab CSI3* võistlusel.

Osavõistluse parima tulemuse sõitis välja Ameerika Ühendriikide takistussõitja Rich Fellers hobusel Fexible, kes muide juba 16 aastat vana. Sama hobusega saavutas Fellers 2008.a. Göteborgis toimunud MK-finaali kokkuvõttes teise koha ning asus finaali juhtima ka 2010.a. Genfis toimunud finaalis. Fellers mainis pressikonverentsil, et vaatamata vanusele, on hobune endiselt aasta aastalt arenenud ja hetkel elu parimas vormis.

Pärast tänast jätkavad teisena šveitslane Steve Guerdat ja Nino Des Buissonnets, kolmandana belglane Rik Hemeryck ja Quarco de Kerambars. Mullused võitjad sakslane Christian Ahlmann ja Taloubet Z põrusid, lõpetades 26-l kohal.

S´Hertogenboschi võistluse kodulehekülje leiate aadressilt http://www.indoorbrabant.com/en/ .