Perila CDI vabakava võit läks Rootsi, Vanagaite võitis maailmakarika etapi

Natalie Oldfors ja Mickey M. Foto: Anett Jaadla.

Täna toimus Harjumaal Perila tallides kõrgetasemeline koolisõidu maailmakarika etapi muusikaline vabakava, mis pakkus närvikõdi viimaste hetkedeni. Perila CDI vabakava WinWin Solutions auhindadele võitis ülinapilt rootslanna Natalie Oldfors hobusel Mickey M (75.530%). Võit tuli sportlasele meeldiva üllatusena ning ta oli oma hobusega väga rahul. Samuti kiitis ta võistlustingimusi ja Perila kompleksi.

Leedulanna Justina Vanagaite ja hobune Nabab jäid sõidu arvestuses küll teiseks, kuid võitsid MK etapi, saavutades 75.465%. Sõidu arvestuses sõitis end kolmandale kohale soomlanna  Stella Hagelstam hobusel Mount St John Kom Fairy Tale (74.285%). Eesti lippu hoidis kõrgel Dina Ellermann, kes auhinnalise neljanda ja viienda kohaga noppis Kesk-Euroopa liiga teise koha punktid. Neljanda ja viienda koha saavutas Ellermann vastavalt hobustega Finalist (72.115%) ja Donna Anna (71.235%).

Dina jäi Finalistiga äärmiselt rahule, seda enam, et koostöö selle hobusega on kestnud vaid loetud kuud. “Täna leidsin õiged nupud üles ja hobune on hakanud rohkem usaldama, “ rõõmustas Dina. Kommenteerides vabakava Donna Annaga ütles Ellermann, et täna lipsas kahjuks sisse kallis viga galopipiruetil, mis tingis loodetust madalama protsendi. Ellermann valmistub kahe nädala pärast Taanis toimuvateks maailmameistrivõistlusteks ning tema sõnul oli Perila võistlus hea võimalus, et oma võistlusvormi testida.

Dina Ellermann ja Finalist. Foto: Anett Jaadla.

Debüüdi muusikalises vabakavas tegi Jevgenia Kask Savchenko ülikogenud Landy’s Akvarelil. Nende tulemuseks kogunes 63.270%, mida võib pidada väga tubliks tulemuseks, eriti arvestades, et Jevgenia tegi esimese stardi GP tasemel alles käesoleva aasta märtsis. Oma sõiduga Jevgenia väga rahule ei jäänud, leides, et alati saaks paremini ning kohati kippus hobune juhtimist üle võtma. “Mul on suur rõõm, et ma saan osaleda sellisel kõrgetasemelisel võistlusel ja minu jaoks on see suur areng minu spordikarjääris, “ rääkis Jevgenia. Järgmisel nädalal toimuvatel Eesti meistrivõistlustel loodab Jevgenia teha veatud sõidud ning loodab medalit, mööndes, et konkurendid on tugevad ja eeskätt läheb ta võistlema iseendaga. Täna peetud muusikaline vabakava andis sportlastele ka väärtuslikke maailmakarika edetabelipunkte.

Rahvusvahelistel võistlustel saavutasid eestlased teisigi auhinnalisi kohti. Päeva avanud poniklassis pani oma sõna maksma Lisette Kivro ponil Mc Gregor J-l, nende tulemuseks kujunes 70.492%. Järgnenud Intermediate I muusikalise vabakava klassi Grossi Toidukaubad auhindadele võitis leedulanna Justina Vanagaite Salanol. (71.900%), parima eestlasena saavutas neljanda koha Dina Ellermann Jerry Red von Seederil (67.308%).

Juunioride klass pakkus närvikõdi. Lisette Kivro tegi suurepärase esitluse, tõstes järgnenud sportlastele lati väga kõrgele (73.085%). Lisettele hingas kuklasse Soomet esindanud Anni Plith hobusel Hera’s Zolando (72.385%). Kolmanda koha saavutas ilusa sõidu teinud Maria Mägi Shampagnal (69.770%).

Noorte võistlusklassis PetCity auhindadele viis kohtunike üksmeelel võiduteki koju Läti sportlane Sintija Elizabete Apsite hobusel Rhadamanthus (71.283%). Eestlastest saavutasid auhinnalise teise koha Rose Marie Skjoldby Rosinantel (68.558%) ja neljanda koha Helena Kaal hobusel Cassander (66.400%). Päeva lõpetanud lasteklassi võitis eilne võitja Patricija Baranovska Licenciado JF-l (71.190%), jättes enda taha Marta Jušini Calendulal (68.505%) ja Iida-Maria Koponen Ben Hur III-l (66.662%). Napilt jäi neljandaks Paula Johanna Vilu Vencedoril (66.445%).

Korraldajad tänavad kõiki võistluse toetajaid ja vabatahtlikke, kes aitasid kaasa võistluse toimumisele! Perila koolisõiduvõistlused jätkuvad järgmisel nädalal, kui toimuvad Eesti meistrivõistlused ja noorhobuste ja -ponide tšempionaat koolisõidus.