MK finaal algab: Kullo Kender muljetab enne starti

Täna kell seitse õhtul Eesti aja järgi algab Rootsi linnas Göteborgis järjekordne kooli- ja takistussõidu Maailmakarika finaalvõistlus. Rõõm on tõdeda, et Eesti on siin Kullo Kenderi ja Artase näol samuti esindatud ning kohapealt edastavad Hobumaailma esindajad Külli ja Susanna teile vahetuid muljeid.

Võistlus käib tegelikult juba alates eilsest ning Kullo on oma teiste hobuste Striga ning Charlotte Dundasega areeni proovida saanud. Täna pärastlõunal toimunud rahvusvahelises 145 cm kõrguses parkuuris jõudsid nad Strigaga puhta sõidu juures kümnendale auhinnalisele kohale 28 võistluspaari seas.

Takistussõidu MK avalöök leiab aset paari tunni pärast. Küsisime, millise tundega Kullo täna starti läheb.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=8tmhwF54Dc4[/embedyt]

 

Takistussõitjate jaoks on tegemist kindlasti ühe sisehooaja tähtsaima võistlusega. Enim tasub ilmselt silma peal hoida sellistel nimedel nagu Beezie Madden, Daniel Deusser ja Steve Guerdat. Madden kaitseb oma eelmisel aastal võidetud tiitlit ning sarnaselt Guerdat’ga läheb jahtima oma järjekorras kolmandat MK-finaali võitu. Daniel Deusser on näidanud väga head minekut ning suurima punktikogujana 2018/2019 hooajal on talle kindlasti kõrged ootused. Loomulikult ei saa unustada Henrik von Eckermanni, kes on samuti viiimasel ajal heas hoos ja saab suure kodupubliku toetuse osaliseks. Kesk-Euroopa liigast on lisaks Kullole võistlustules Jaroslaw Skrzyczynski ja Wojciech Wojcianiec, kes mõlemad pärit Poolast.

Koolisõitjad teevad oma esimesed etteasted homme kell kaks. Ehkki Isabell Werth on selgi hooajal Weihegoldiga olnud korduvalt võitmatu, on talle siiski konkurentsi pakkumas väga tugevad paarid, kellest mitmed tänavu ka MK etappe võitnud. Esikohale pretendeerib kindlasti USA esipaar Laura Graves – Verdades, kes on kahel eelneval hooajal tulnud teisele kohale ning samuti võitnud hõbemedali viimasel WEG-il Tryonis. Väga häid tulemusi on sel hooajal teinud taanlane Daniel Bachmann Andersen oma suurepärasel täkul Blue Hors Zack; huvitav saab olema ka Portugali tõusvate tähtede Maria Caetano ja Coroado esitus ning viimasel ajal on elu tippvormi jõudnud Iirimaa paar Judy Reynolds – Vancouver K, kes jõudis mulluses MK finaalis kõrgele neljandale kohale. Tugevaid sooritusi ootame kindlasti Helen Langehanenbergilt ja Damseylt, Hans Peter Minderhoudilt ja Glock’s Dream Boylt, Patrik Kittelilt ja Delaunaylt. Meie liigat esindavad finaalis liiga võitja, venelanna Regina Isachkina hobusel Sun of may life ning Valgevene paar Olga Safronova – Sandro D Amour, kes tulid üldtabelis neljandaks, kuid ilmselt pääsesid finaali tänu teise ja kolmanda koha sportlaste ära ütlemisele.

Rootsi publik on selgelt üks elavamaid ja fanaatilisemaid ratsavõistluste publikuid, seetõttu on ka piletid MK finaali ammu välja müüdud ning korraldajad on tulnud lagedale ideega näidata võistlust suurtelt ekraanidelt ka Rootsi näitustekeskuses, kus toimub ülipopulaarne hobuteenuste laat.

Vaata siit osalejate täielikku nimekirja.