MK finaali esimeses kvalifikatsioonis sakslastele kolmikvõit, eestlased tagasihoidlikud

Täna, reedel 28. aprillil, toimus Leipzigis MK takistussõidu finaali esimene kvalifikatsioonisõit, milles peeti arvestust Tabel C põhimõttel takistuste kõrgusega 155 cm. Kodupubliku toel võtsid sakslased kolmikvõidu.

Homsele teisele kvalifikatsioonisõidule läheb liidrina Marco Kutscher, kes saavutas võidu hobusel Cash. Tänase sõidu lõpetas teisena tiitlikaitsja Marcus Ehning hobusel Sabrina ja kolmandana Christian Ahlmann hobusel Taloubet Z.

Meie sportlastest startis esimesena Gunnar Klettenberg hobusel Ulrike R, kuid kahjuks ei lubanud neli viga parkuuris enamat neljakümnendast kohast. Tiit Kivisildi ja Cinnamoni sõit õnnestus lõpetada kahe maha ajamisega, millest esimene oli vägagi napist puudutusest. Teisele kvalifikatsioonivõistlusele läheb Tiit 35. tulemusega. Pühapäeval toimuvasse otsustavasse sõitu pääseb 29 paremat, mistõttu kõik lootused ei ole veel kadunud. Kesk-Euroopa liiga parima tulemuse saavutas venelane Vladimir Beletski, kes hobusel Rocketman 2 lõpetas puhtalt, kuid aeglaselt, saavutades 25. koha.

Hommikuses 145 cm kõrguste takistustega sõidus jäi Kivisild Torreroga napimalt ilma Rolex Rankingu punktidest, lõpetades seitsmeteistkümnendana. Meie võistluspaar ei teinud ühtegi viga takistustel, kuid ületasid paljudele probleemseks saanud normiaega esimeses osas. Klettenberg ja Bingo lõpetasid esimese osa kaheksa karistuspunktiga. Kõnealuse sõidu võitis šveitslane Pius Schwizer hobusel Verdi III.

Leipzigi õhtuses programmis alustavad koolisõitjad võitlust karikavõidu nimel. Voltižeerijad ning rakendisportlased alustavad homme.