MK sarja Lääne-Euroopa liiga esimese etapi maksimumpunktid võttis Pius Schwizer

Maailma takistussõidu tähtsaima – Lääne-Euroopa – liiga MK uus hooaeg sai äsjalõppenud nädalavahetusel alguse Oslos. Esimese etapivõidu noppis šveitslane Pius Schwizer.

14 ümberhüppaja hulgas ei olnud 49-aastasel mehel pühapäeval kerge. 9 võistluspaari läbisid ka ümberhüpped puhtalt. Piusi viis võidule hobune Carlina, talle järgnesid Philipp Weishaupt (GER) ja Souvenir 29 ning Luciana Diniz (POR) ja Winningmood. See kolmik läkski hetkel Lääne-Euroopa liiga MK arvestust juhtima, kui järgmine etapp ei ole enam kaugel – tradistsiooniliselt kohtutakse juba sel nädalavahetusel Helsingis.

Lääne liigas on kokku 13 etappi, mis omavad kõik 5 tärni. Edetabelipunkte annavad kokkuvõttes iga sportlase puhul 7 paremat etappi. Lääne-Euroopa liigast pääseb finaali kõige enam sportlasi ehk 18 paremat, (võrdlusena pääseb meie Kesk-Euroopa liigast finaali ainult 3 paremat).

Tegemist on Maailmakarika 34. hooajaga. 13-s liigas võideldakse pääsu eest finaali, mis toimub aprillis Hollandis ‘s-Hertogenboschis. Tiitlikaitsja on Christian Ahlmann (GER), kes muide mullu võitis Taloube Z-l nii Oslo kui Helsingi MK etapi. Schwizeril õnnestus MK etapp võita esimest korda elus. Niigi rõõmsa päeva kirsiks tordil oli uhke peaauhind – Land Rover.

Oslo Horse Show kodulehelt leiate kõik tulemused: http://results.scgvisual.com/2011/oslo/