MM hõbe Abdullah Al Sharbatly soetas Ellermanni endise võistlusratsu Wizzerdi

Kentucky MMi hõbeda mees, takistussõitja Abdullah Al Sharbatly ostis endale hiljuti kolm uut hobust, kuna tema enda Mélodie Argente oli treileriõnnetuses viga saanud. Kolme soetatud hobuse hulgas oli ka varem Hanno Ellermanni all edukaid starte teinud Wizzerd.

8aastane Wizzerd saavutas Ellermanniga mitmeid häid tulemusi, muuhulgas 2010. aastal noorhobuste võistlusel Youngster Tour, kus ilmselt araablasele silma hakkaski. Hobune võistles Hannoga edukalt ka mullu märtsis Tallinnas Horse Show’l.

Lisaks Wizzerdile osteti 13aastane oldenburgi tõugu Lobster, kellega Sharbatly juba Leipzigis MK finaalis võistles ning seal 145 cm kõrguses parkuuris neljanda koha saavutas. Lobsteri endine ratsanik oli taani tipptakistussõitja Soren Pedersen. Kolmanda hobusena soetati 10aastane iiri täkk Larkhill Cruise, kes näitas häid tulemusi Prantsusmaal La Baule Rahvuste Karikal Iirimaa meeskonnas, kes võistluse võitis, Grand Prix-l Vejer de la Fronteras ja Sharjah und Abu Dhabi Maailmakarika etapil. Hobusega ratsutas alates mullu detsembrist iirlane Cian O’Connor.

Abdullah Al Sharbatly ja Lobster. Foto: Külli Tedre

Hiljuti soetati Saudi Araabia meeskonna liikmele Kamal Bahamdanile uusmeremaalase Katie McVeani ratsu Delphi ja seda ligikaudu 10 miljoni euro eest! Katie McVean lõpetas Maailmakarika 2010/2011 hooaja kuuenda kohaga, finaalis oligi tema partneriks kõnealune Delphi.