Monaco LGCT etapi võitis Katari takistussõitja Bassem Hassan Mohammed Victorial

Takistussõitjate eliitsari Longines Global Champions Tour jätkus möödunud nädalavahetusel etapiga pindala väiksuselt maailmas teisel kohal olevas Monaco vürstiriigis, mille võitis tuuri korraldaja Jan Topsi poolt treenitav Katari takistussõitja Bassem Hassan Mohammed hobusega Victoria.

Monako võistlusel suutsid kaks 160 cm kõrguste takistustega vooru puhtalt läbida vaid kaks sportlast, kes mõlemad omasid suhtelised head positsiooni tuuri üldarvestuses. Kui rootslane Rolf-Göran Bengtssoni nimi on meie lugejale küllaltki tuttav, siis mitte just väga tihti oleme maininud Bassem Hassan Mohammedi nime, kes on Katari tõusev täht. Mohammed on tänavusel LGCT-l mitmel korral tõusnud esiviisikusse, mistõttu teadjamale publikule ei olnud tema jõudmine ümberhüpetele liiga suur üllatus. Katari sõitja suutis oma hobusega Victoria ümberhüpetel Bengtssoni ja Casalli edestada 0.77 sekunduga ja teenis sel moel oma karjääri seni tõsisema Grand Prix võidu. Kolmanda koha teenis välja kaks vooru ühe karistuspunktiga lõpetanud iirlane Cameron Hanley hobusega Living the Dream. Märkimist väärib kindlasti vaid 20aastase belglase Constant van Paesscheni neljas koht hobusega Citizenguard Toscan de Sainte Hermelle. Lisaks sellele saavutas noor belglane Monacos veel mitmeid auhinnalisi kohti, seal hulgas võitis reedese 150 cm kõrguse Longines Ranking sõidu.

Longines Global Champions Touri üldarvestuses juhib endiselt Monacos tagasihoidlikul 21. kohal lõpetanud Edwina Tops-Alexander 146 punktiga. Teiseks tõusis 125 punkti kokku saanud Bengtsson, kolmandal kohal jätkab tuuri Mohammed, kellel vaid üks punkt vähem, kui rootslasel. Global Champions Tour jätkub juba eeloleval nädalavahetusel Pariisis. Rohkem infot eliitsarja kohta leiate aadressilt http://www.globalchampionstour.com/news/