Möödunud nädalal olid Eesti koolisõitjad stardis nii Maria talus, Säreveres kui Lipicas

Helena Kaal ja Cassander. Foto: Kersti Sügis.

Selja taga on tihe nädalavahetus meie koolisõitjatele. Maria talus algasid võistlused juba reedel, kui kavas olid erinevad rahvuslikud võistlusklassid alates ABC tasemest kuni M klassini välja. Päeva jooksul leidis aset kokku 7 erinevat võistlusklassi, kuid osalejate arv jäi pigem tagasihoidlikuks – kõigi võistlusklasside peale tehti kokku veidi alla 30 stardi. Vaata tulemusi SIIT.

Võistlus jätkus Maria talus nii laupäeval kui pühapäeval, kuid siis juba rahvusvahelise koolisõiduvõistlusega. Stardis olid nii mõnedki koolisõitjad ka meie naaberriikidest, kes tulid meie koolisõitjatele tugevat konkurentsi pakkuma.  Hobumaailm on võistluse pressiteadetes tulemused juba ära kajastanud, kuid siinkohal mainime veelkord ära eestlaste eredamad hetked.

Grete Hussar oli ainsa eestlasena stardis noorhobuste klassides ning tegi kolmel erineval hobusel mitmeid säravaid sooritusi. Lasteklassi parim tulemus tuli Martha Jušinilt hobusel Calendula – nad saavutasid laupäevases skeemis tubli 72,250%, mis tõi neile II koha 6 osaleja seast.

Martha Jušin ja Calendula. Foto erakogust.

Poniklassis oli parim eestlane Lisette Kivro ponil Mc Gregor J, saavutades III koha pühapäevases skeemis. Juunioridest oli parim Maria Mägi hobusel Shampagna – laupäeval saavutas paar III koha, pühapäevases skeemis parandasid nad tulemust veelgi ja jõudsid 8 osaleja seast II kohale. Noortest oli parim Helena Kaal hobusel Cassander, saavutades esimesel päeval II koha ning võites pühapäevase skeemi, kus oli kokku 8 osalejat.

CDI2* tasemel startinud Eesti sportlastest tuli parim tulemus Dina Ellermannilt, kes jõudis laupäevases PSG skeemis Jerry Red von Seederiga auhinnalisele IV kohale. Lühikeses GP skeemis eestlased auhinnalistele kohtadele ei jõudnud, GP vabakavas tegid Dina Ellermann ja Donna Anna ligi 70%-lise soorituse ja jõudsid 8 osaleja seast V kohale.

Maria talu polnud aga ainus koht, kus sel nädalavahetusel koolisõitjad end proovile panna said. 9 võistlusklassiga koolisõiduvõistlus leidis aset Säreveres, selle raames leidis aset nii Talendijahi sarja 4. etapp kui ka ESHKS NH sarja II etapp. Vaata kõiki tulemusi SIIT, siinkohal toome välja vaid kolme kõige suurema osalejate arvuga võistlusklasside võitjad.

Avatud ABC1 skeemis oli stardis 21 võistluspaari ning selge liider oli 10-aastane Marielle Pille ponil Murakas, saavutades üle 74,5%. Palju osalejaid (17) jagus sama skeemi U14 Talendijahi sarja võistusklassi, seal tegid parima tulemuse 12-aastane Kätriin Kangro ja hobune Fuero, sõites välja ligi 73%. Avatud ST2 skeemis starti tulnud 10 osaleja seast kuulutati võitjaks Elina Papp ja Cheyennes Star.

Veelgi enam, meie oma Grete Püvi Ayache oli stardis Sloveenias Lipicas. Grete ja Farao da Raia saavutasid teise koha nii maailmakarika GP-s kui ka GP vabakava sõidus, vastavalt tulemustega 68,105% ja 71,830%.

Grete ja Farao da Raia. Foto erakogust.

Gretel oli vahepeal ratsutamisest pikem paus ja ka võistlemisest oli ta kaks aastat eemal. Tänaseks on ta tagasi sadulas ja naudib taas ratsutamist. Lipica oli tal alles teine rahvusvaheline võistlus pärast pausi.

Võrreldes eelmiste aastatega on Farao Grete sõnul tänaseks valmis Grand Prix hobune, tal on nüüd piisavalt kogemust. Grete naudib väga temaga sõitmist, ta on väga eriline suure südamega väike hobune. Lipicas täitis paar ka oma teise MMi normi. Hetkel kindlaid plaane veel ei ole, aga kui vorm ja tulemused lähevad edasi tõusvas joones, siis on võimalik, et minnakse ka MMile.

Sellel nädalavahetusel võistleb Grete Faraoga rahvusvahelisel võistlusel Itaalias Ornagos, oma teiste põhihobuste Zatisfaction’i ja Jarville’iga, kellel veel GP kogemust ei ole, on plaanis teha esimesed rahvuslikud stardid GP tasemel juulis.