Möödunud nädalavahetusel Jõgeva linnapäevade raames ratsavõistlus

Takistussõiduvõistlus Jõgeva Kevad oli korraldatud Jõgeva linnapäevade raames ning selle avasõnad ütles linnavolikogu esimees Meelis Pauklin, kelle sõidutas kesklinnast võistluspaika Urmas Saks oma uhke hobuvankriga.

Võistlusest võisid osa võtta kõik ratsutajad, sõltumata klubilisest kuuluvusest. Vaja oli ainult võistlustahet ja tervet hobust. Esindatud olid Liivimaa, Tartumaa, Tallinna, Tondi ratsaspordiklubid, samuti RSK Parkuur ja Domingo. Kokku osales 28 spotlast ja 30 hobust ning toimus 51 starti.

Fotol Birgit Kranich ja Amor

Tulemused on lisatud kalendrisse, aga olgu siinkohal ära toodud iga parkuuri võitjad: 60 cm Anette Sikora hobusel Adidas, 80 cm Sandra Sirel hobusel Fiva ning 100 cm Annika Veerpalu ja Casandra (fotol).

Auhinnaks sai sportlane karika ja hobune koti kaera, mis kasvatatud Jõgeva Sordiaretuse Instituudis. Esemelised auhinnad olid 3 paremale sportlasele Ehitusgammalt, AS A. Tammelilt ning Mariine Autolt. Iga võistelnud hobune kosutuseks pätsi leiba AS Pere Leivalt. Korraldajad tänavad osavõtjaid ja toetajaid.

Väiksele ponile Harryle hüppamine sellel päeval ei sobinud, küll aga sõidutas ta pärast võistlust lapsi hea meelega. Samuti said pealtvaatajad nautida Urmas Saksa hobuvankri sõidumõnusid.

Urmas Saks sõidutamas Jõgeva linnapead Kalmer Laini (paremal) ja volikogu esimeest Meelis Pauklinit

Madalamate parkuuride fotosid leiate aadressilt http://fotoalbum.ee/photos/NaomiMusy/

tekst: Maimu Kranich; fotod: Anatoli Makarevtš