Möödunud nädalavahetusel peeti Tartus Talendijahi karikasarja 7. etapp

Egle Väljamäe ja Anella. Foto: Angelika Pitman.

9. juulil kogunesid koolisõitjad Tartu Ratsakooli, et võistelda alates ST tasemest kuni LK tasemeni. Päeva jooksul leidis aset kolm võistlusklassi Talendijahi karikasarja raames ning lisaks ka veel neli avatud skeemi. Kogu võistluspäeva jooksul tehti kokku ligi 100 starti.

Talendijahi karikasari

Nagu öeldud, oli seekord tegu juba selle karikasarja 7. etapiga. Nüüd on jäänud veel kaks etappi – juuli lõpus Kilgi tallis ning augusti alguses Armas, pärast seda leiab aset finaal, mis toimub 21. augustil Pallase tallides. Karikasarjas lähevad arvesse kolm parimat tulemust ning juba praeguseks on nii mõnedki ratsanikud teinud kolm või isegi rohkem sooritust.

Hetkeseisuga on U14 vanuseklassis juhtpositsioonil Egle Väljamäe, kuid konkurents on tihe – kokku on selles vanuseklassis tulemuse kirja saanud koguni 29 ratsutajat ning 7 ratsutajal on juba praegu kirjas kolm tulemust ning punktivahed ei ole ülemäära suured.

U16 vanuseklassis juhib hetkel Carmen Sõlg, kokku on osalenud selles arvestuses 18 ratsutajat ning kolm tulemust on juba praegu kirjas 7 ratsutajal.

U18 vanuseklassi praegune liider on Laurel Allekõrs, kokku on osalenud 15 võistlejat ning vähemalt kolmel korral on stardis olnud selleski arvestuses 7 ratsutajat.

Sofi Kurvits ja Mon Lady. Foto: Angelika Pitman.

Seekordse etapi tulemused leiad SIIT. U14 arvestuses osales 16 võistluspaari ning parima tulemuse tegid Egle Väljamäe ja poni Anella, saavutades rohkem kui 73%. U16 sõidus oli stardis 6 võistluspaari ning kohtunikud olid ühel nõul, et parima tulemuse tegid Sofi Kurvits ja Mon Lady. Sama poni võitis ka U18 sõidu, seekord Anett Purdeotsa juhtimisel.

Anett Purdeots ja Mon Lady. Foto: Angelika Pitman.

Avatud klassid

Päeva avanud avatud ST2 skeem oli populaarne – kokku oli stardis 31 võistluspaari. Ka ABC2 skeemi jagus suur hulk osavõtjaid, stardis oli 21 võistluspaari. Vt tulemusi SIIT. Avatud A2 skeemi 14 osaleja seast saavutasid ülekaaluka võidu Katriin Sild ja Lancaster, ületades 73% piiri. Ka päeva raskeimas LK1 skeemis oli võit ülekaalukas, Martha Jušin ja Calendula edestasid 2. kohta rohkem kui 6%-ga.