Möödunud nädalavahetusel selgusid selle aasta parimad noored koolisõiduhobused ja –ponid

Parim 5-aastane poni Blue ja ratsanik Emma-Elisa Randväli. Foto autor: Liis Ira.

Augustikuu esimesel nädalavahetusel leidis Perila Tallides aset Perila Summer Dressage koolisõiduvõistlus, mis hõlmas endas kõikvõimalikke skeeme ja arvestusi. Kolme võistluspäeva jooksul selgitati välja parimad 4-, 5- ja 6-aastased koolisõiduponid ja –hobused, samas toimus ka Harrastajate Karika IV etapp. Lisaks veel hulgaliselt avatud klasse, sealhulgas võimalus sõita isegi muusikalist vabakava erinevatel tasemetel. Kuna võistlusklasse oli palju, siis siin toome välja vaid noorhobuste klasside parimad, kuid huvi korral vaata lähemalt kõiki tulemusi SIIT.

Noored koolisõiduponid

Reedesel võistluspäeval olid stardis noorponid ja nende paremik selgitati välja ühe skeemi baasil. Perilas võistlesid parima koolisõidu noorponi 2021 tiitli nimel kolmes vanuseklassis kokku 12 poni.
4-aastaste ponide klassis osales 6 poni ja selle klassi võitis võimsalt 82%-ga Laurel Leisna ja ERP CALVIN J (CHICOLO x MC LEOD, kasvataja KRISTI-LIIS KOPPEL), II ja III kohal olid eesti hobused RAUDNE JA LISETTRE.

5-aastaste klassis osales kolm ERP tõuraamatu poni ja parim neist oli Sirje Arguse kasvatatud BLUE (BLACKWOODLAND ROCK x ONSLOW), kes oli parim 5-aastane poni ka nädal varem toimunud takistussõidu tšempionaadil. Ratsaniku rollis oli Emma-Elisa Randväli. Teisel ja kolmandal kohal ERP-d SÄMMI ja EVEREST.

6-aastaste klassis osales 3 poni. Võitis Kristi-Liis Koppeli poolt maale toodud ja Piira tallides treeniv Welshi poni JORAM, ratsanikuks Loore Laeks. Teiseks sõitis end Reet Kerroga ERP KEALA, kasvataja Virge Laur, kolmas oli teadmata päritolu Iirimaal sündinud poni TESS.

Noored koolisõiduhobused

Noorhobuste klassides selgitati parimad välja kahe päeva skeemide baasil, kokku oli stardis 18 hobust. Nii 4- kui 5-aastaste klassides oli 8 osalejat ning 6-aastaste klassis 2 osalejat. Teisel võistluspäeval toimus noorhobuste klassidest (lisaks ka mõned muud klassid enne ja pärast) ka otseülekanne, mida on võimalik ka järele vaadata. Noorhobuste klassi ülekande ajal kommenteeris platsil toimuvat kogenud koolisõidukohtunik Annike Laving – ta seletas, mida vaatab, märkab ja otsib noorest koolisõiduhobusest tema kui kohtunik ja oskas võrrelda ka seda, kuidas hobused esinesid võrreldes eelmise päeva esitustega. Vaata järele SIIT.

4-aastaste klassis võitis tšempionitiitli Sirly Tillmanni juhtimisel hobune MILLER, kes on KWPN tõugu ruun (Ferdinand x Cachet l, aretaja Stoeterij de Hoeve V.O.F). II kohale tuli Grete Hussar ESH tõuraamatusse kuuluval täkul B HERO VON SEEDER (BORDEAUX x CANTOS, aretaja SEEDER HORSES OÜ) ning kolmandaks Leena Kannula oldenburgi tõugu ruunal FIRST DANCE (FOR DANCE x DUKE OF HEARTS XX, aretatud Saksamaal)

Parim 5-aastane koolisõiduhobune 2021 – Adagio von Seeder. Ratsanik Grete Hussar. Foto autor: Liis Ira.

5-aastaste hobuste klassis saavutati esikolmik ESH tõuraamatusse kuuluvatel ruunadel. Tšempioniks krooniti ADAGIO VON SEEDER (AQIEDO x JAZZ, aretaja SEEDER AGRI OÜ) Grete Hussari juhtimisel. II kohale tulid Külli Roosileht ja DARIUS VON SEEDER (DREAM BOY x SCANDIC aretaja SEEDER HORSES OÜ) ning III kohale Tatjana Tsiganok ja ROYAL PRINCE CHARMING (ROYAL FLOGGENSEE x PREMIAL, aretaja MARII-HELEEN RAIDMETS)

6-aastaste klassis osalenutest võttis tšempionitiitli Riin Ingre Saare all KWPN tõugu ruun KALIBER DP (TOTO JR x OLIVI, aretatud Hollandis). II koht kuulus tori tõugu ruunale ORION (OLYMPOS (OPPAR) x CASANOVA, aretaja ANDRES KALLASTE), ratsanikuks Marii-Heleen Raidmets.

Artikli tekst on suures osas kopeeritud Eesti Sporthobuste Kasvatajate Seltsi kodulehelt, autoriks Liis Ira.