Möödunud nädalavahetusel toimus Niitväljal kahepäevane takistussõiduvõistlus

Kullo Kender ja Striga. Pühapäevase 120/125 cm sõidu võitjad. Foto: Laura Pedjak / laurapedjak.smugmug.com

Möödunud nädalavahetusel, 5.-6.juunil olid takistussõitjad võistlushoos Niitväljal. Esimesel päeval toimusid peamiselt Suvise Ponikarika sõidud, millest saab lähemalt lugeda peagi ilmuvast artiklist. Teisel päeval viidi läbi avatud arvestuse parkuurid, kus tehti kokku 229 starti. Pühapäevase põhisõidu parimad olid Tiit Kivisild ja Haloubet.

Reedel olid lisaks Ponikarika ratsanikele võistlustules ka harrastajad, kes läbisid 80 cm puhtus-kiirus rada. Võistlustules oli kakskümmend üks paari, eksimusteta sooritusi 12. Esimest ja teist kohta jäid jagama Riho Viik (Vändra RSK) ja Oberon ning Margit Liiv (RSK Simon) ja Hyrrem. Kolmanda koha sõitis välja samuti Riho Viik sel korral ratsuga Harmony.

Pühapäevast võistluspäeva alustati 100 cm parkuuriga, kus kuuekümne kahe osaleja seast olid võidukad Karmen Kalbus (RSK Simon) ja Mildora J.

Koguni 74 paari oli võistlustules 110 cm puhtus-kiirus rajal. Kiire sõiduga viisid võidu koju Maria Espenberg (Valgeranna RSK) ja Rolex, teisele kohale platseerusid Elisabeth Ervald (Viru Ratsu) ja Liberty D’Estella, kolmanda koha noppisid Mari Talinurm (RK Ruila Tall) ja Calvin.

Handicap 120/125 cm sõidus olid parimad Kullo Kender (RK Ruila Tall) ja Striga.

Võistluse põhisõiduks oli 130/135 cm ümberhüpetega handicap rada. Stardis oli 31 paari, põhiparkuuri läbis puhaste paberitega nendest seitse. Ümberhüpetel oli eksimusteta sooritusi neli – kiireima ajaga tegid konkurentidele silmad ette Tiit Kivisild (RK Ruila Tall) ratsuga Haloubet, teisele kohale sõitsid end Kullo Kender (RK Ruila Tall) ja Stellaria, kolmandad olid Renek Rosenberg (RK Ruila Tall) ja CC Skyfall TT.

Tulemused: https://online.equipe.com/en/competitions/41108

Pilte saab soetada SIIN.