Morgan Barbançoni karistati dopingureeglite rikkumise eest

Morgan Barbancon (FRA) ja Sir Donnerhall II Lyoni MK-etapil ©FEI/Leanjo de Koster

Dopingukütid ei suutnud kolmel korral tabada Prantsusmaa koolisõitjat Morgan Barbançoni, mistõttu karistati teda 3-kuulise võistluskeeluga. 

WADA koodeksi järgi tuleb sportlasel, kes kuulub ADAMS-i testimisprogrammi, panna kirja iga päev tunnine ajavahemik ja koht, kust dopingukütid ta kätte saavad. Kui need muutuvad, siis tuleb süsteemi sisestada uus aeg ja koht. Kui testijad peaksid kohale minema, aga neil ei õnnestu sportlast tabada, läheb kirja rikkumine- kas puudumine testimiselt (sportlane ei ava näiteks ust) või asukohateabe esitamata jätmine.

Prantsusmaa antidopingu amet (AFLD) kuulas ära 31-aastasse Barbançoni selgitused, kelle sõnul oli tal raskusi testimisprogrammi kasutamisega. Koolisõitja selgitused AFLD-d ei veennud ja nad otsustasid kehtestada talle kolmekuulise võistluskeelu.

See võib seada ohtu tema lootused jõuda Pariisi olümpiale. Tema ainus võimalus jääda Prantsusmaa olümpia meeskonna valikusse on, kui ta esitab vaide rahvusvahelisele spordiarbitraažikohtule (CAS). Seda on lubanud naine ka teha.

Prantsusmaa Ratsaspordi Liit (FFE) on avaldanud toetust sportlasele. 30. aprillil avaldatud pressiteates andis FFE teada, et Barbançoni võistluskeeld algas 10. aprillil 2024. “AFLD tunnistas, et Morgan Barbançon-Mestrel ei olnud kavatsust ühestki kontrollist kõrvale hiilida,” teatas FFE.

Kuna Morgan Barbançon ei saa hetkel võistelda, siis asendab teda eesseisval FEI Rahvuste Karika võistlusel Corentin Pottier hobusega Gotilas du Feuillard. Prantsusmaa meeskonda kuuluvad veel Pauline Basquin ja Alexandre Ayache.

Prantsusmaa Ratsaspordi Liidu pressiteade on kättesaadav SIIN.