Moskva esimene päev: eestlastele väikese ringi kolmikvõit, Neretnieksilt kuldne duubel

Täna avati Moskvas Bitsa ratsakeskuses Ida-Euroopa esimene CSIO5* tasemega rahvusvaheline takistussõiduvõistlus. Eestlased võtsid väikseimas sõidus kolmikvõidu, lätlane Neretnieks võitis mõlemad Rolexi sõidud.

Päev algas eestlastele hästi – Urmas Raag võitis kaks esimest võistlusala. Avaalaks oli noorte hobuste parkuur kõrgustel 120/125 cm, mis õnnestus Raagil kuueaastasel Lord Contel võita. Auhinnalistele kohtadele jõudis ka Tiit Kivisild, kes kuueaastase Sullivaniga lõpetas kuuendal, seitsmeaastase Corsicaga auhinnalisel üheksandal kohal.

Veelgi parem pilt avanes meile väikeses avatud sõidus, mis 5* tasemel tähendab kõrgust 140 cm ja auhinnaraha "vaid" 10 500 eurot. Selles puhtusele ja kiirusele peetud parkuuris võtsid eestlased kolmikvõidu. Raag ja Poncord olid võitjad, teisel kohal lõpetasid Rein Pill ja Carrera Z ning kolmandal Gunnar Klettenberg ja Ulrike R.

Paraku ei saatnud selline edu meie takistussõitjaid enam Rolex Ranking punkte andnud ja vastavat auhinnafondi omanud sõitudes. Avapäeval oli kavas kaks 150 cm kõrgust parkuuri, millest esimene kahefaasiline, teine puhtusele ja kiirusele. Kuldse duubliga sai hakkama lätlane Kristaps Neretnieks, kes võitis mõlemad suured sõidud. Neist kahefaasilise hobusega Continue, puhtusele ja kiirusele hobusega Conte Bellini. Eesti parimana lõpetas kahefaasilise Rolexi 15-l kohal Klettenberg hobusega Bingo kogudes nii 5 reitingupunkti. Paari tulemuseks oli 4 karistuspunkti esimeses osas. Teises Rolexi sõidus oli meie edukaim Andrus Kallaste hobusega Ex Calibur, kes ainsana Eesti sportlastest läbis raja vigadeta saavutades sel moel viienda koha. Nelja karistuspunktiga lõpetasid 11-l kohal Klettenberg ja Lance S, 13-l kohal Pill ja Konstantinos ja 15-l Kivisild ning Chicca La Manga. Viimased Rolexi punktid võttis Raag, kelle tulemuseks Axeliga oli 8 karistuspunkti ja 16-s koht.

Homne peaala on Rahvuste Karikas. Võistlusele on võimalik kaasa elada otseülekandes peasponsori vene keelsel koduleheküljel aadressil www.kapjumping.com .