Moskva kolmandat võistluspäeva alustas võiduga Tiit Kivisild, jätkas Rein Pill

Kui eilne võistluspäev Moskvas lõppes eestlastele ebaõnnestumisega, siis Moskva CSIO5* rahvusvahelise takistussõiduvõistluse kolmas päev algas edukalt Tiit Kivisildile ja Rein Pillile, kes võitsid esimese ja teise võistlussõidu.

Päeva alustati tõusva raskusega parkuuriga kõrgusel 140 cm, kus maksimumpunktid kogusid viis võistluspaari. Kiireima sõidu tegid viimaste hulgas startinud Tiit Kivisild ja Calina. Rohkem eestlasi selles sõidus ei osalenud, auhinnalisele neljandale kohale jõudis Eestiga seotud Triin Bergmanni hollandlasest elukaaslene Peter Geerink hobusega Vythagoras.

Võistluspäev jätkus noorte hobuste finaaliga, kus 6-e aastased startisid kõrgusel 125 cm, 7-e aastased kõrgusel 130 cm. 43-st alustajast pääses ümberhüpetele 11, nende hulgas neli Eesti paari. Esimesena startisid ümberhüpetel Tiit Kivisild ja Sullivan tehes puhta, kuid mitte just kiireima sõidu. Lõppprotokollis fikseeriti sellele võistluspaarile kuues koht. Ebbe-Liisa Sõnajalg ja Apollo ületasid Kivisildi tulemust ning sellest piisas viiendaks kohaks. Parima soorituse tegid aga Rein Pill ja A Brok ning juba teist korda oli laupäevases Moskvas kuulda Eesti hümni. Teisena lõpetas noorte hobuste sõidu sel võistlusel arvestatavat edu nautiv noor lätlane Kristaps Neretnieks hobusel Caramzin.

Võistluspäev Moskvas jätkub kahe Rolexi sõiduga, kusjuures õhtuse 155 cm kõrguste takistustega parkuuri auhinnafondiks on 57 500 eurot.