Muhumaal peeti 10 ekipaažiga rakendispordivõistlus

Tihuse Hobuturmistalus Muhumaal peeti kolmapäeval, 26. oktoobril vahva kahevõistlus ühehobuserakenditele. Paljudele osalejatele oli see esimene kord üldse rakendivõistlust näha, ise osalemisest rääkimata, sellele vaatamata üllatasid kutsarid ja hobused Eesti rakendispordi manager ja kohtunik Marko Villemsoni ülimalt positiivselt.

Võistlusest võttis osa koguni 10 ekipaaži, mis on Villemsoni sõnul väga hea tulemus, seda enam, et ükski neist ei pärinenud mandrilt. Lisaks Tihuse kutsaritele oli osalejaid ka Haamse Tallist ning Klepperi Varjupaigast. Parimaks osutus Bret Laanet Eetikaga (Klepperi).

Märkimisväärseid asjaolusid tõi Villemson välja mitmeid. "Esiteks võistlesid nad kõik eesti hobustel.Teiseks olid kõik hobused pärit Tihuselt, mis tähendas, et võistlema tuli asuda niiöelda võõrastel hobustel. Ja hoolimata sellest üllatasid kõik kutsarid osavuse, taibukuse ja väljapeetusega. Kuna hobused käivad päevast päeva turistide tarbeks töös, ei olnud ekipaažide juhtimisega kellelgi probleeme. Pärast mõningast seletust, kuidas võistlusspordis asi välja näeb, sujus üritus veatult," kirjeldas Villemson, kes märkis, et lisaks hästi esitatud koolisõidutestile sõideti osavalt ka koonuseid, enamus ekipaaže eksis kümnest väravast ainult ühel.

Rakendispordihuvilisi oodatakse homme Säreverre koosolekule

Homme kell 11.00 on kõik rakendispordihuvilised oodatud Särevere talli õppeklassi, kus arutatakse tuleva aasta plaane ning võistlusi. Suurima projektina käivitatakse 2012. aastal Eesti rakendispordi karikasari, mille eesmärk on leida võimalikult palju uusi korraldajaid ja osalejaid üle Eesti, kes saaksid madalamal tasemel oma oskused proovile panna ning proovida ühtlasi kvalifitseeruda augustis toimuvatele Eesti Meistrivõistlustele.

Oma nõusoleku karikasarja etapi korraldamiseks on andnud viies eri maakonnas (Põlvamaa, Harjumaa, Pärnumaa, Ida-Virumaa, Läänemaa) asetsevad tallid ning huvilisi oodatakse veelgi. "Kõik võistlused on ühepäevased, ning näiteks kross toimub lühendatud distantsil. Tähtis ei ole mitte niivõrd sport, kui kandepinna laiendamine, kogemuste hankimine, koolitamine, peale hakkamine. Seega on tähtis, et kõik, kel on huvi ise võistluse üks etapp korraldada võtta, sellest teada annaksid," täpsustas Villemson, lisades, et karikasarjal ei ole veel nime ning kõik pakkumised selleks on teretulnud.

ERL rakendispordi manager Marko Villemson tel: 5217632 villemsonmarko@gmail.co