Muinasjutuline lõpp: Taloubet Z edukas karjäär lõppes võiduga Leipzigi MK-etapil (AJALOOLINE FOTOGALERII)

Möödunud pühapäeval Saksamaal Leipzigis aset leidnud takistussõidu MK-etapp sai maaglise lõpu, kui viimast korda starti tulnud 18 aastane täkk Taloubet Z  Christian Ahlmanniga sadulas ei vedanud kodupublikut alt ja pani pikale karjäärile ilusa punkti etapivõiduga. Üldarvestuse liidriks tõusis prantslane Kevin Staut.


Leipzigi kogunenud publik nägi järjekorras kümnenda etapi stardinimekirjas 40 võistluspaari, kes kõik soovisid koguda viimaseid punkte, et tagada endale pääs aprillis Pariisis toimuvasse finaali. Võistlusklass oli eriline ka seepärast, et tegemist oli viimase võistlusega Saksamaa koondise raudvarale, juba 18 aastasele Taloubet Z’ile, kelle ratsanik, Christian Ahlmann, oli otsustanud, et hobune on andnud endast kõik ja on aeg nautida väljateenitud pensionipõlve kuulsas Zangersheide kasvanduses, mis on ka Taloubeti omanik.

  Christian Ahlmann ja Taloubet Z; foto FEI/Daniel Kaiser

 

Frank Rothebergeri ehitatud põhiparkuuri läbis puhtalt tervelt 15 paari, nende seas Ahlmann ja Taloubet ning sakslaste rõõmuks veel viis nende sportlast. Ümberhüpped kujunesid närvesöövaks ja kokkuvõttes sai topeltnulli kirja seitse paari, ülejäänud lõpetasid lühendatud raja 4 karistuspunktiga. Viimased kolm ümberhüpetel startinud sportlast moodustasid ka esikolmiku. Esimesena neist oli stardis kvalifikatsioonisõidu võitnud Colombia paar Carlos Enrique Lopez Lizarazo ja Admara 2, kes seadis tagant tulijatele ette aja 43,39 sekundit, mis paistis olevat võiduks piisav, kui seda ei suutnud ületada sel hooajal taas head minekut näitav Harrie Smolders hobusel Zinius, saades kirja aja 44,28 sekundit, mis oli muideks vaid 0,01 sekundit kiirem neljandaks jäänud Marcus Ehningust (Comme Il Faut). Viimasena tulid starti Christian Ahlmann ja Taloubet, kes ei jätnud midagi juhuse hooleks, tehes puhta sõidu ja parandades Lizarazo aega 0,2 sekundi võrra, mis tähendas, et paar oli võitnud oma viimase ühise võistluse. Lõplik esikolmik oli järgmine: esimene Ahlmann, teine Lizarazo ning kolmas Smolders.

 


Sõidu autasutamisele järgnes kohe ka Taloubet’ ametlik pensionile saatmine, mis oli kindlasti õhtu pisarakiskuja. Kõrb täkk on Ahlmanni all hüpanud neljas maailmakarika finaalis, võitnud Rio OM’il võistkondliku kulla ja individuaalse üheksanda koha ning kogunud esikohti lugematutelt suurvõistlustelt kogu maailmas. Pressikonverentsil lausus emotsionaale sõitja, et tegemist on kindlasti ühe parima päevaga ta elus ning on õnnelik, et neil lasunud pinge all suudeti olukorrast võidukalt väljuda.

 

Järgnevas pakume meie lugejatele galerii originaalfotodest, kus Christian ja Taloubet jäänud suurvõistlustel Külli Tedre-Gavrilovi fotosilma ette:

 

Leipzigi MK finaal 2011

 

s'Hertogenboschi MK finaal 2012

 

Göteborgi MK finaal 2013

 

Aacheni EM 2015

 

Göteborgi MK finaal 2016


Heites pilgu üldarvestusele, siis võime näha, et viimati veel esikohta jaganud Kevin Staut on nüüd tõusnud kindlaks liidriks 65 punktiga. Talle järgneb Henrick von Eckermann 57 ja Edwina Tops-Alexander 50 punktiga.

 


Finaalini on jäänud veel kolm etappi, millest esimene leiab aset juba sel nädalavahetusel Zürichis.

 


Leipzigis toimunud võistluse tulemused leiate siit: http://www.longinestiming.com/#!/equestrian/2018/1433/html/en/longinestiming/index.html


Warning: Trying to access array offset on false in /data01/virt72022/domeenid/www.hobumaailm.ee/htdocs/wp-content/themes/flatsome/inc/shortcodes/share_follow.php on line 23