Muljeid Lars Christenssoni kolmevõistluse treeninglaagrist

Möödunud nädalavahetusel kogunesid kolmevõistlushuvilised taaskord, et maha pidada kolmevõistluse treeninglaager Lars Christenssoni juhtimisel. Seekord kohtuti Tartumaal, kus sportlaseid võõrustas värskelt Prantsusmaalt  Le Lion-d’Angers’ist naasnud Heli Varik endale kuuluvas Tamme tallis.
 
Treeningud toimusid ka sel korral kahel päeval, kus hommikul tegeleti ratsastuse põhitõdede ning õhtuti hüppetreeningutega. Kuigi treeniti väikestes gruppides, anti igaühele ka individuaalselt palju tagasisidet ja soovitusi, kuidas iseseisvalt kodus treeninguga jätkata. Pühapäevaseks hüppetrenniks toodi sisse ka krossitakistused.

 
Ecu tallide õpilane kuulamas, kuidas sooritada järgmist harjutust. (Elin Jalakas)


Treeningute vahepaladena saime puhkeruumis hea ja paremaga keha kinnitada, näha foto- ja videomaterjale noorhobuste MM-st ning nagu ikka – lihtsalt kolmevõistlust parandada.
Samuti meeldis treeninglaager asjaosalistele endale, oli nii vanu olijaid kui ka uusi tulijaid, keda loodetavasti näeme ka järgmistel sarnastel üritustel, et üheskoos jälle oma ratsutamisoskust paremaks lihvida.

 
Mikk pani mehed tööle. (Elin Jalakas)


Enne viimast treeningblokki kogunesime korraks kõik, et teha väike kokkuvõtte. Üldises plaanis on Lars meie asjaosalistega väga rahul, kiidusõnu jagus kõigile. Väga avaldas talle muljet ka Katriini ja Aspirini äsjane tulemus Prantsusmaalt. „Võtta osa sellisest suurest võistlusest omakasvatatud hobusega nagu seda on maailmameistrivõistlused ja veel nii noore sportlasena, on midagi väga suurejoonelist“, kiitis ta.

 
Heli näitamas pilte maailmameistrivõistluste krossirajast. (Elin Jalakas)


Ühtlasi rõhutas ta treeningplaani vajalikkust ning innustas kõiki sellega tõsiselt tegelema, lisades, et oleme küll tublid, kuid tööd on vaja teha kõikide tasemete ratsanikel.
Ja nii saigi jälle üks tore treeningnädalavahetus läbi. Suur aitäh kõigile asjaosalistele ja muidugi Tamme tallide perenaisele Helile meid kõiki vastu võtmast ning üsna pea kohtume taas!

 
Lars pidamas motivatsioonikõnet. (Elin Jalakas)


 
Kes veel ei tea, siis Christensson on sportlasena tulnud 1993.a. võistkondlikuks Euroopa meistriks, osalenud enamusel maailma kolmevõistluse suurturniiridel, kaasa arvatud Maailmamängudel. Lisaks sellele on ta täitnud Rootsi kolmevõistluskoondise peatreeneri ametit, olnud Iirimaa koondise mänedžer ning samuti Taani ponide, juuniorite ning noorte peatreener. Üheksa aastat oli Christensson legendaarse Malmö City Horse Show direktor, mille raames on läbi viidud ka kolmevõistluse Euroopa Meistrivõistluseid.
 


Warning: Trying to access array offset on false in /data01/virt72022/domeenid/www.hobumaailm.ee/htdocs/wp-content/themes/flatsome/inc/shortcodes/share_follow.php on line 23