My Relander GP sõitudest

My Relander ja Expert Olomoucis

Eelmisel nädalal võistles My Relander Tšehhis, Olomoucis ja tõi sealt kaasa 7. koha GP 155 cm sõidus. Küsisime Mylt, kuidas ta sõiduga rahule jäi ja kuidas maailmakarika etapi rajad teistest sõitudest erinevad.

Me oleme see hooaeg saanud kõvasti rutiini suurematel ja raskematel radadel, seega sellel võistlusel tundus Expertiga kõik üpris loomulik ja suurt pinget meil ei olnud. Pean küll ütlema, et eriti väiksemad sõidud olid vägagi tehnilised ja suureks ehitatud. Tase oli kõvem, kui arvasin ja enamus sõitudes tuli vägagi riskida, et üldse auhinnalisele kohale välja jõuda.

Sa pole 155 cm taset palju veel võistelnud, räägi, kui palju see ikkagi erineb madalamatest tasemetest?

World Cupi rajad on alati natukene raskemad, aga hea ettevalmistusega kõrgusel suurt vahet ei ole, igas sõidus peab sõitma täpselt ja tegema hobusele hüpamise võimalikult lihtsaks. Aga Expert ikka ja jälle tõestab meile, et ei taha olla “lihtsalt” 145 cm hobune ja tundub, et ta läheb iga sõiduga ainult paremaks! Enda sõitudega jäin rahule, mõni sõidu viga jäi vähe kripeldama, aga kokkuvõttes oli edukas nädalavahetus. Tšehhi oli pikem reis ja palavad ilmad, kuid kõik jaksasid ilusti lõpuni.