My Relander ja Blackwoodland Rock jäid napilt EM-i finaalist välja

Möödunud nädalavahetusel osales ponisõitja My Relander poniga Blackwoodland Rock Iirimaal peetud ponide Euroopa Meistrivõistlustel takistussõidus, kus mäletatavasti saavutas esimesel osavõistlusel 32. koha. Finaali pääsemisel jäi puudu õnnest, sest 0.05 sekundiga ületatud normiaeg jättis nad esimesena finaali ukse taha.

Pühapäevasesse finaali pääses 30 paremat. My tulemus esimesest päevast oli 8 karistuspunkti, reedel lisandus esimesest voorust neli ja teisest üheksa, kusjuures normiaega ületas meie sportlane vaid 0.05 sekundiga, mis andiski teises voorus üheksanda karistuspunkti. 20 karistuspunktiga jagasid kolm sportlast 29. kohta ning kui My oleks sõitnud normiaja sisse, oleks ta olnud neljas koha jagaja, mis taganuks finaalikoha. Sport on aga sport ja vaatamata finaali mittepääsemisele on lõpp-protokolli kantud 33. koht siiski pigem positiivne tulemus. Varasematel aastatel ei ole Eesti ponisõitjad takistussõidu EM-l osalenud.

Neile, kes finaali ei pääsenud, korraldati laupäeval niinimetatud lohutussõit kõrgusel 125 cm. Ümberhüpetele peetud sõidu läbis ainsana nulliga Belgia ponisõitja Simon Morssinkhof poniga Diamond. My ja Blackwoodland Rock lõpetasid kümne karistuspunktiga auhinnalisel 12. kohal.