My Relander ja Expert kolmandal kohal CSI2* 145 cm Longines Ranking klassis

My Relander ja Expert.

My Relander võistleb Belgias Azelhofi ratsakeskuses kahenädalasel kevadtuuril ning esimene nädal on alanud väga hästi.

My ja Expert on kõik sõidud lõpetanud puhaste paberitega, tulles kõikides sõitudes auhinnalistele kohtadele. Esimesel võistluspäeval saavutati 10. ja teisel võistluspäeval 11. auhinnaline koht 140 cm kõrgustes parkuurides. Viimasel päeval võistlesid nad 145 cm kõrguses parkuuris, kus sõideti FEI Longines Ranking punktidele. Väga tehnilise ja lühikese normiajaga põhiparkuurist pääses ümberhüpetele 61 sportlasest ainult 7 paari. Nende seas ka My ja Expert, kes sõitsid ümberhüpped tempokalt ja samuti puhtalt ning saavutasid tubli kolmanda koha.

My Relander parkuuriga tutvumas.

My on tulemustega väga rahul ja kommenteerib rankingu sõitu järgnevalt: „Ma olen väga õnnelik, aga ka väga üllatunud, et meil nii hästi läks. See parkuur oli kindlasti üks keerulisemaid parkuure, mida ma oma elu jooksul sõitnud olen, väga tehniline ja maksimumini seatud kõrgus. Rajal oli üks seotud vahe teise järel. Näiteks kaare peal seotud vahe viis süsteemini, millest edasi järgmise takistuseni oli jälle kaare peal seotud vahe, lisaks tuli okseriga alustatud kolmeselt süsteemilt nelja sammuga jõuda järgmise laia okserini. Mitmes kohas pidi saatma hobust edasi ja kohe peale hüpet koondama, et ära mahtuda järgmisesse vahesse. Hingamisruumi selles parkuuris polnud, aga pärast selle lõpetamist oli küll väga hea tunne.  Mind teeb kõige õnnelikumaks see, et me oleme Experdiga koos sellele tasemele arenenud. Loomulikult võlgnen ma suure tänu ka oma meeskonnale ja treenerile, kes on mind sellel teekonnal väga palju aidanud. Selle nädala tulemused on väga hea motivatsioon eelseisvaks hooajaks, millele oleme seadnud kõrged eesmärgid.“

My ja Expert.

Esimene võistlusnädal pole veel lõppenud ning täna stardib My veel oma teise hobuse Felle Damega. Lisaks osaleb sellel võistlusel veel teinegi Eesti noorratsanik Margareth Eikner. Hoiame neile pöialt!

Pikemalt terve võistlusnädala tulemustest ja Eesti noorsportlaste muljetest saab lugeda peagi ilmuvast loost siinsamas Hobumaailmas.