My Relander konkureeris Lichtenvoordenis tublilt CSI-U25 klassides

My ja Felle Dame Lichtenvoordenis. Foto: Spoolder.net

Möödunud nädalavahetusel toimus Hollandis rahvusvaheline võistlus Jumping de Achterhoek. Eelmisel nädalal kogunesid Lichtenvoorde ratsaspordikeskuses nooremad sportlased, sest kaks nädalat kestva võistluse esimene nädal oli mõeldud ponidele, lastele, juunioritele ja U25 klassi ratsutajatele. Viimases kategoorias osales ka meie oma Eesti ratsutaja My Relander, saavutades paar auhinnalist kohta.

My osales võistlustel kahe hobusega. Felle Damega sõitis ta väikest ringi ning Expertiga suurt ringi. Väikese ringi kõrguseks oli 120 cm. Nii esimese, kui ka teise päeva tulemuseks olid vigadeta sõidud ning Felle Dame ja My saavutasid tihedas konkurentsis auhinnalised kohad, vastavalt 12. ja 9. koht. Kolmandal päeval tuli kahuks normiaja ületamise eest kirja üks karistuspunkt.

Suure ringi arvestuses olid kahe esimese päeva kõrgused kuni 140 cm ning kolmanda võistluspäeva lõpetas selle arvestuse Grand Prix kõrgusel 145 cm. Expert ja My jäid seekord auhinnalistest kohtadest eemale, sest kõigil kolmel päeval pudenes maha kaks latti.

Toimunud võistluse ja tulemuste kohta küsin arvamust My Relanderi enda käest.

Kuidas jäid rahule Felle Damega?

Felle Dame, hüüdnimega Bambi, on andekas mära, kelle peale saan alati loota. Tema sooritusega jäin ma väga rahule. Bambi on väga püüdlik ja ettevaatlik hobune, ta tahab alati olla puhas. Meie koostöö on kestnud ainult aasta aega, kuid temaga ühise keele saavutamine oli väga lihtne.

Kuidas aga kommenteerid oma sõitusid hobusega Expert?

Sellel võistlusel näitas Expert oma suurepärast hüppevõimsust, aga ta oli seekord natukene liiga jõuline ja tugev ning pidurid töötasid veidike kehvasti. See oli peamine põhjus, miks kahel esimesel võistluspäeval tulid meie sõitudele sisse vead. Kolmandal võistluspäeval ootas meid ees 145 cm kõrgune Grand Prix, mis on ilmselgelt palju tehnilisem ja raskem parkuur kui eelmised. Selle nimel korrigeerisime veidike pidureid, muutsime varustust, konsulteerisime spetsialistidega ja hobune toimiski paremini. Meie tulemuseks jäid küll järjekordselt need nõiduslikud 8 kp, aga seekord võib põhjust otsida sellest, et me mõlemad Expertiga võistlesime esmakordselt sellise taseme rahvusvahelist Grand Prix´d.

My ja Expert. Foto: Spoolder.net

Seda, et rajameister oli võistlejatele seadnud ülesse paraja pähkli, kirjeldavad ka võistlustulemused. Raja suutis vigadeta läbida ainult neli võistlejat ning lausa seitse osalejat ei saanud tulemust kirjagi. Mina jäin Expertiga väga rahule. Sain suurepärase kogemuse ja teadmise, et oleme temaga valmis sellisel tasemel konkurentsi pakkuma.

Mida tooksid veel välja seoses nende võistlustega?

Osalen Jumping de Achterhoek´i traditsioonilisel võistlusel juba teist aastat. See võistlus toob alati kokku Euroopa noorsportlaste paremiku, mis annab suurepärase võimaluse ennast proovile panna ja võrrelda oma taset teiste noortega.

Lisaks võistles seal ka minu endine võistlusponi Blackwoodland Rock, hellitusnimega “Bobby” (all fotol). Oli tore näha tema ja uue ratsaniku head minekut, mis tõi neile ka poniklassi Grand Prix’s tugevas konkurentsis 3. koha.